НОВИНИ

Події 1 вересня: День знань, обмеження на готівкові розрахунки та побиття журналіста на Київщині

1 вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, а також вступили в дію утилізаційний збір на автомобілі та обмеження на готівкові розрахунки; в Київській області співробітники спецпідрозділу ДАІ побили тележурналіста Віктора Міняйла; В'єтнам обмежив поширення інформації в соцмережах

В Україні розпочали навчання  450 тисяч першокласників та майже стільки ж першокурсників.

У День знань президент Віктор Янукович відвідав інтерактивний мультимедійний "Уроку майбутнього" в київській школі №78. "Майже через рік, можливо, трохи більше, вся Україна буде охоплена цим національним проектом. Вже у 2015 році у всіх шкіл буде доступ до широкосмугового інтернету, вони будуть забезпечені "планшетами". І Україна опиниться серед тих країн, які сьогодні йдуть попереду", - сказав Янукович.

Також у своєму вітання з нагоди початку нового навчального року, Янукович визнав, що інтеграція України в міжнародний освітній простір вимагає нових конструктивних ідей.Прем’єр-міністр Микола Азаров в свою чергу подякував педагогам за бездоганне виконання відповідальної місії – навчання та виховання молоді, від якої залежить завтрашній день та майбутнє України.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак побував на святкуванні Дня знань в Донецькій загальноосвітній школі № 55 та в Донбаській національній академії будівництва і архітектури.

 Як повідомляють місцеві ЗМІ напередодні візиту спікера Володимира Рибака до Донецька, на вулицях, по яких повинен був слідувати кортеж чиновника, була проведена евакуація припаркованих автомобілів.

З 1 вересня в Україні почали діяти обмеження на готівкові розрахунки   - 150 тис. гривень,  та утилізаційний збір на автомобілі.

Незалежна медіапрофспілка заявила, що співробітники спецпідрозділу ДАІ "Кобра" побили редактора програми "Автомандри" на каналі ТВі Віктора Міняйла. У МВС повідомили, що відомості про інцидент внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 365 ККУ - перевищення влади або службових повноважень.. Крім того, розпочато службове розслідування. Журналіст повідомив, що медики констатували  в нього забій грудної клітини і м’яких тканин голови.

Депутати  від "Батьківщини" - члени Комітету ВР з питань свободи слова вимагають від генпрокурора взяти під особистий контроль розслідування побиття та пограбування журналіста Віктора Міняйла

У Києві  завершився XXXII чемпіонату світу з художньої гімнастики: Українські спортсменки завоювали 5 нагород - 1 золоту, 2 срібні та 2 бронзові, та стали другими у загальнокомандному заліку.

Постійний представник Бразилії при СОТ та інших міжнародних економічних організаціях Роберто Азеведо офіційно очолив Світову організацію торгівлі (СОТ). Він змінив на цій посаді француза Паскаля Ламі, мандат якого закінчився 31 серпня.

Держсекретар США Джон Керрі повідомив, що Росія не повірила доказам причетності влади Сирії до хімічної атаки

У центрі Східної Грузії – в місті Телаві, відкрили двометровий бронзовий пам'ятник Сталіну. Представник місцевої влади заявив, що пам’ятник встановлено без отримання належних дозволів та має бути демонтовано.

У В'єтнамі набув чинності закон, який забороняє громадянам поширювати у соціальних мережах будь-яку інформацію, окрім особистої. Закон передбачає, що блоги та соціальні мережі не повинні використовуватися для обміну новинами - тобто фактично забороняє обговорення в інтернеті політики й ситуації в державі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.