НОВИНИ

ЗМІ: високопосадовці МВС отримували статус учасника бойових дій після одного дня в Косово

Протягом 2000-2012 років статус учасника бойових дій за "операції в Косово" отримали 385 військовослужбовців МВС, які ніколи не були учасниками миротворчого контингенту в цьому регіоні. Про це пише видання "Дзеркало тижня. Україна".

Як пише видання, керівництво МВС направляло на один день делегацію в Косово, після чого її учасники отримували підроблені довідки про участь в спецоперації, що дозволяло їм отримувати статус учасника бойових дій та пільги.

"Два рази на рік керівництво ООН обов'язково проводить так звані медальні паради. Це урочистий захід, на якому члени місії нагороджуються медаллю ООН " На службі миру". На цих заходах повинні бути присутніми керівники підрозділів місії та представники керівників відомств, що відправили свої підрозділи. Таким чином, в МВС формувалася делегація, яка прямувала з одноденним візитом у Косово для підняття бойового духу і нагородження своїх підлеглих", - пише оглядач DT.UA Максим Шпаченко.

Як вказує журналіст, до складу делегації   потрапляли генерали, полковники, молодший офіцерський склад і навіть журналісти. «Прибувши на один день у Косово, вони брали участь у нагородженні і поверталися до Києва. А потім ставили свій підпис під типовим рапортом з проханням розглянути питання про визнання як учасника бойових дій "у зв'язку з тим, що такого-то числа я перебував у службовому відрядженні у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово". При цьому до рапорту додавалася типова довідка про те, що офіцер такий-то "притягувався до проведення спеціальних операцій по перекриттю контрабандних шляхів провозу вогнепальної зброї та наркотиків на територію Косово і їх вилученню, а також до операцій з конвоювання вибухонебезпечних предметів"», - пише оглядач.

Як стало відомо DT.UA, серед тих, хто отримав "липовий" статус учасника бойових дій: міністри МВС Юрій Кравченко, Юрій Смирнов та Микола Білоконь, заступники міністра Микола Любар, Олександр Міленін, Геннадій Москаль та Олександр Новіков, начальник головного штабу МВС Віктор Зубчук, керівник міністерського апарату Олександр Харламов, голова господарського управління міністерства Володимир Подзігун, а також керівник центру культури і мистецтв МВС, ректор Національного університету внутрішніх справ, начальник центру громадських зв'язків апарату міністра, заввідділом тижневика "Іменем Закону " та багато інших.

«Незважаючи на те, що всі офіцери та цивільні особи, які відвідували заходи в Косово, юридично не могли залучатися до миротворчих операцій, Центральна комісія МВС України з розгляду питань, пов'язаних з визначенням статусу учасника бойових дій, одноголосно голосувала про визнання VIPів української міліції учасниками бойових дій», - відзначає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.