НОВИНИ

У Грузії виник скандал довкола встановленого пам’ятника Сталіну

У центрі Східної Грузії – в місті Телаві, 1 вересня відкрили двометровий бронзовий пам'ятник Сталіну. Представник місцевої влади заявив, що пам’ятник встановлено без отримання належних дозволів та має бути демонтовано.

Монумент встановили біля меморіалу загиблим у Другій світовій війні.  З відповідною ініціативою виступило міжнародне товариство «Сталінець» та союз ветеранів, які зібрали пожертви.

«Пам'ятник кілька років тому створили на власні кошти телавці та зберігали в приватному порядку, не афішуючи» , - розповів керівник товариства «Сталінець» Грігол Оніані.

Він вказав, що телавська місцева влада позитивно відгукнулися на прохання ініціативної групи та дозволила  встановити в місті пам'ятник Cталіну.

Фото  colonelcassad.livejournal.com

Водночас голова зборів Телавського муніципалітету Дмітрій Бочорідзе заявив, що місцева влада не давала дозволу на встановлення пам'ятника.

«Цей факт викликає великий жаль. Сакребуло не видавало жодного дозволу на встановлення пам'ятника. Думаю, цей монумент підлягає демонтажу, оскільки група громадян встановила його самовільно», - сказав Бочорідзе.

Як відомо, у вересні  в Грузії розпочнеться відновлення пам'ятника Сталіну в Горі перед будинком-музеєм Йосипа Джугашвілі. Монумент планують відкрити цьогоріч до 134-річчя  комуністичного лідера.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.