НОВИНИ

Уряд Франції підтвердив використання хімічної зброї у Сирії

Французькі спецслужби представили уряду доповідь про сирійську програму виробництва хімічної зброї, яка заснована на даних, зібраних за більш ніж двадцять п'ять років.

Газета Le Journal du Dimanche, у розпорядженні якої опинилася копія доповіді, пише, що її припускають розсекретити найближчим часом, щоб продемонструвати необхідність військової операції в Сирії.
Відомства, які підготували доповідь, - Генеральний директорат зовнішньої безпеки (DGSE) і Управління військової розвідки (DRM) - погодилися з американськими колегами в тому, що хімічна атака в передмісті Дамаска 21 серпня 2013 була здійснена урядовими силами.

Крім того, на думку французьких спецслужб, цей інцидент продемонстрував, що сирійська влада вирішила активно використовувати хімічну зброю для залякування населення.

Згідно з даними, що містяться в доповіді, для здійснення атаки 21 серпня сирійські війська використовували радянські системи залпового вогню Град, а в наступний період постаралися знищити докази своєї провини за допомогою артилерійських обстрілів. Від висновків щодо особистої причетності до того, що трапилося, президента Башара Асада автори доповіді утрималися.

За даними французьких спецслужб, хімічний арсенал Дамаска включає тисячі тонн готових реактивів і прекурсорів та є одним з найбільших у світі, причому знищувати хімічну зброю уряд Асада не планує.
У доповіді говориться, що велику допомогу в становленні сирійського виробництва хімічної зброї спочатку надавала Росія, проте незабаром це виробництво стало спиратися виключно на внутрішні ресурси. Зараз, як заявили спецслужби, об'єкти виробництва хімзброї розкидані по всій території Сирії.

Раніше міністр внутрішніх справ Франції Мануель Вальсу заявив, що влада Франції не може самотужки провести операцію проти уряду в Сирії і має намір дочекатися рішення США з питання про військове втручання.

Як повідомлялось, президент США Барак Обама прийняв рішення застосувати військову силу проти Сирії, але з відтермінуванням дати удару. Обама заявив, що має намір домагатися схвалення Конгресу для нанесення удару по Сирії. Питання винесуть на голосування після початку сесії 9 вересня.

Раніше російський президент Владімір Путін назвав "дурницею несусвітньою" припущення про те, що урядові війська Сирії могли застосовувати хімічну зброю, враховуючи, що армія і так успішно вела бої в районі Дамаска.

До того Обама заявляв, що він розглядає можливість "вузькоспрямованих" дій проти режиму Башара Асада.

Читайте також: Війна в Сирії: 70 тис жертв, $1,2 млрд допомоги і міжнародний конфлікт щодо військового втручання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.