НОВИНИ

Середня зарплата педагога удев'ятеро менша, ніж у Табачника

Середня зарплата у галузі освіти у 2012-му році становила 2527 грн. При цьому міністр освіти і науки Дмитро Табачник торік задекларував 2,7 млн грн доходів, з них 280 тис. грн – заробітна плата. Про це пише незалежний експерт із питань освіти Інна Совсун у черговому числі «Українського тижня».

Автор зауважує, що при цьому лише згідно з офіційною декларацією на банківських рахунках Табачник тримає 9,5 млн грн, «хоча не працював у бізнесі й жодна з його посад у державному секторі не передбачала таких прибутків».

«Якщо порівняти доходи освітян та очільника міністерства, то побачимо, що за рік працівники галузі в середньому отримували близько 30 тис. грн, що удев’ятеро менше від зарплати міністра. За рік вони в середньому отримували навіть менше від його «додаткового» доходу за викладацьку діяльність (55 тис. грн)», - зазначає Совсун.

За даними експертного опитування «Право на освіту та права освітян» Європейської дослідницької асоціації, проведеного спільно з компанією InMind у квітні-травні цього року, 32% учителів виконували безоплатні понаднормові роботи, а 44% викладачів ВНЗ мали досвід перевищення максимального навчального наукового й педагогічного навантаження.

Детальніше читайте у статті «Теорія і практика корупції» у № 35 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.