НОВИНИ

Рівень радіації на Фукусімі-1 зріс у вісімнадцять разів

Оператори аварійної японської АЕС Фукусіма-1 зафіксували 18-кратне збільшення рівня радіації в резервуарі з водою. Це показав проведений напередодні замір, в одному з водних резервуарів станції рівень радіації становить 1800 мілізівертів на годину.

Це означає, що людина, яка перебуває поряд із зараженою водою, померла б протягом чотирьох годин.

Замір, проведений в тому ж резервуарі 22 серпня, дав результат 100 мілізівертів на годину.

Зазначимо, в серпні через черговий витік зараженої води рівень радіаційної небезпеки на Фукусімі підвищили з першого до третього ступеня за міжнародною шкалою INES .

Крім того, вищий сьомий рівень за шкалою INES був наданий основній аварії на Фукусімі-1, раніше такий статус присвоєний тільки трагедії на АЕС у Чорнобилі.

Минулого місяця компанія визнала , що радіоактивні ґрунтові води просочуються в Тихий океан, минаючи підземний бар'єр.

Оператори зберігають сотні тисяч тонн забрудненої води. Наразі компанія має в своєму розпорядженні близько 1000 контейнерів, 93% з яких вже повні радіоактивної води. Вода заражена настільки, що за годину людина може отримати дозу радіації, яка в п'ять разів перевищує річну межу для працівників ядерної станції.

15 вересня цього року в Японії будуть тимчасово закриті всі атомні реактори для проведення планової перевірки та техобслуговування.

Як повідомлялось, у серпні стало відомо, що захисний бар'єр у технічного порту АЕС "Фукусіма-1" не в змозі справиться з витоками радіоактивної води в океан. 

Як відомо, 5 серпня в органі ядерного регулювання Японії заявили про аварійне становище на атомній електростанції «Фукусіма-1».

У березні 2011 року на АЕС "Фукусіма" сталася аварія. Після цього всі 50 японських реакторів були зупинені для перевірки їхньої безпеки. Однак пізніше уряд країни заявив, що навантаження на енергетичні мережі занадто велике, щоби відмовитися від використання АЕС остаточно.

11 березня минулого року, в річницю аварії, в Токіо приблизно 45 тис. осіб взяли участь у демонстрації проти використання атомної енергії.

Проте, у липні, попри протести, на "Фукусімі" запустили відремонтовану АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.