НОВИНИ

Гриневич: Міносвіти монополізувало конкурси підручників і сприяє окремим видавництвам

Монополізація ринку підручників в Україні призводить до того, що їх ціна необґрунтовано зростає, а якість падає через відсутність конкуренції. Про це пише глава парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

"Виступаючи в липні в парламенті, міністр освіти повідомив про "рекордну кількість надрукованих підручників". Цей "успіх" не дуже радує, оскільки йдеться зовсім не про їх якість", - зазначила Гриневич.

Вона звернула увагу, що Міносвіти монопольно контролює ринок підручників, затверджуючи зміст книг, розподіляючи фінанси на друк, забезпечуючи поширення.

У той час як витрати на державні замовлення на видання підручників щорічно зростають, досягаючи сотень мільйонів гривень, українська навчальна книга втрачає свою якість, про що свідчать відгуки вчителів і батьків.

"Причина цього – непрозоре проведення конкурсу підручників, цілеспрямоване гальмування видачі дозволів на використання підручників і посібників у навчальних закладах з метою витіснити одні видавництва і сприяти іншим, близьким до керівництва Міносвіти", – вважає лілія Гриневич.

Як приклад депутат наводить угоди на видання підручників на загальну суму 86 млн грн, що 12 серпня уклав ГНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" МОН України. За даними ресурсу "Наші гроші", половину всіх підрядів отримали дві приватні структури.

Як повідомлялось, Міністерство освіти і науки пояснило «технічною помилкою» замовлення підручників по 600 гривень за примірник.

Читайте також: "Видавнича справа" Табачника і К°: золоті Букварі, "раритетні" антології та коштовна логістика

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.