НОВИНИ

Інспектори ООН повернулися з Сирії із зразками ґрунту для аналізу щодо використання хімізброї

Група інспекторів ООН із хімічної зброї, яка побувала в Сирії, прибула в суботу до Нідерландів і поінформувала про своє перебування там генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна. Про це повідомив речник генерального секретаря ООН Мартін Несіркі.

За його словами, група привезла зразки медичних матеріалів і ґрунту з місць імовірного використання хімічної зброї в Сирії, і їх аналізуватимуть дві окремі лабораторії.

Інспектори планують знову повернутися до Сирії, сказав речник, але не уточнив, коли саме.

Група, яка рано-вранці виїхала з Сирії до сусіднього Лівану і вилетіла звідти літаком, наданим урядом Німеччини, прибула на летовище міста Роттердама і повертається до штаб-квартири Організації за заборону хімічної зброї в Гаазі, де передасть отримані неї зразки для аналізу в лабораторіях.

Мандат інспекторів передбачає тільки встановлення фактів, чи була використана хімічна зброя в Сирії в тому чи іншому випадку, про які заявляють сторони сирійського конфлікту. Питання того, хто саме міг вдатися до хімічної зброї, якщо такі факти підтвердяться, до їхньої компетенції не входить.

Як повідомлялось, сьогодні президент США Барак Обама заявив, що має намір домагатися схвалення Конгресу для нанесення удару по Сирії. Питання винесуть на голосування після початку сесії 9 вересня.

"Я прийняв рішення застосувати військову силу проти Сирії", - сказав Обама.

Раніше російський президент Владімір Путін назвав "дурницею несусвітною" припущення про те, що урядові війська Сирії могли застосовувати хімічну зброю, враховуючи, що армія і так успішно вела бої в районі Дамаска.

30 серпня державний секретар США Джон Керрі оприлюднив засекречені дані американської розвідки про застосування хімічної зброї.

Читайте також: Війна в Сирії: 70 тис жертв, $1,2 млрд допомоги і міжнародний конфлікт щодо військового втручання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.