НОВИНИ

Держдеп США: від застосування владою Сирії хімічної зброї загинуло 1429 людей

Держсекретар США Джон Керрі під час виступу у державному департаменті оприлюднив дані американської розвідки, які однозначно, за його словами, свідчать про те, що хімічний удар в передмісті Дамаска минулого тижня було завдано сирійською армією.

«Докази, отримані з тисяч різних джерел, вже опубліковані. Ви можете самі прочитати ці документи і переконатися, що Асад використовував хімзброю в районах, підконтрольних опозиції в передмістях Дамаска. Він робив це не тільки вранці 21 серпня», – заявив Керрі. Він зазначив, що публікація документів є безпрецедентним кроком.

За словами держсекретаря, розвідка встановила звідки нанесені удари ракетами з хімічними зарядами, і куди ці ракети були націлені. У розпорядженні американських розвідслужб є дані про підготовку хімічної атаки урядовими силами Башара Асада (у тому числі, постачанні сирійських солдатів засобами хімічного захисту).

Держсекретар навів дані медиків, які свідчать про те, що було застосовано хімічну зброю. В результаті хімічної атаки, згідно американській розвідці, було вбито 1429 людей. Сирійська армія спробувала знищити свідчення хімічної атаки під час чотириденного артилерійського обстрілу району, підданого хімічним атакам.

Як повідомлялось, у США заявили що можуть почати військову операцію в Сирії в односторонньому порядку, але поки продовжать консультації з цього питання з Великобританією.

29 серпня ввечері британський парламент після семигодинних дебатів проголосував проти військового втручання в Сирію.

Нагадаємо, 26 серпня Джон Керрі заявив, що США мають додаткову інформацію про застосування хімічної зброї в Сирії і згодом нададуть її міжнародному співтовариству.

25 серпня влада Сирії вперше дозволила інспекторам відвідати одне з місць неподалік столиці, де, як стверджує опозиція,  внаслідок кількох ударів урядових військ ракетами з хімічними боєголовками загинули сотні людей. Зокрема, сирійська опозиція запевняє, що на район Гута  20 серпня скинули ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Унаслідок атаки  загинули  1300 людей.

Уряд і армія Сирії заперечують використання хімічної зброї  та звинувачують в цій атаці опозиційні сили.

Читайте також: Сирія дійшла краю – гірше просто нікуди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.