НОВИНИ

Дніпропетровська облрада виділила 2 млн грн на реконструкцію "собору Гончара"

Дніпропетровська облрада 30 серпня виділила два 2 мільйони гривень для реконструкції Свято-Троїцького собору в Новомосковську. Відповідне рішення ухвалене на сесії обласної ради.

Це наймасштабніша реконструкція пам’ятки архітектури в Україні за роки незалежності. Її загальна вартість – близько 30 мільйонів гривень.

Як поінформували в облраді, наразі вже відреставровані три бані церкви. Згідно з планом, Свято-Троїцький собор у Новомосковську буде повністю відновлений за 2 – 2,5 роки.

Свято-Троїцький собор, створений в стилі українського (козацького) бароко, – пам’ятка національного значення, збудований 1778 року із дерева без жодного цвяха. Унікальність архітектурної ідеї полягає в особливому розташуванні 9 бань: на храм можна дивитися під будь-яким кутом, і все одно буде видно тільки 8 бань із 9-и. Собор охороняється ЮНЕСКО.

Образ Свято-Троїцького собору є провідним у однойменному романі Олеся Гончара: козацький собор там виступає символом культурних цінностей українського народу. Востаннє реставрація споруди здійснювалась у 1888 році.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.