НОВИНИ

Постраждалі журналісти задоволені публічним вибаченням "тітушків"

Обвинувачені у побитті журналістів Ольги Сніцарчук і Влада Соделя Михайло Пшук, Сергій Приходько і Вадим Тітушко просять вибачення у всіх журналістів за свою поведінку. Про це вони заявили, оголошуючи офіційне вибачення в рамках мирової угоди.

"Просимо вибачення у всіх журналістів, яких зачепила наша поведінка», - сказали вони.

Після вибачення обвинувачених суддя Лариса Радуцька ознайомилася з їхніми характеристиками і зазначила, що всі вони позитивні - як з місця навчання, так і з місця проживання.

Радуцький сказала, що остаточне рішення, щодо затвердження мирової угоди оголосить 2 вересня 0 9:00.

А постраждала журналістка Ольга Сніцарчук заявила, що постраждалу сторону все влаштовує у мировій угоді та вважає, що публічне вибачення їх стане прецедентом для тих, хто не поважає професію журналіста.

"У цій угоді все влаштовує нашу сторону. Ми не кровожерливі. Ми не хотіли з самого початку затягувати цей процес. Ми вважаємо зазначені покарання цілком допустимими і враховуємо те, що вони щиро розкаюються не тільки перед нами, а й перед усіма журналістами", - сказала Сніцарчук.

"Ми сподіваємося і сподівалися на це з самого початку, що цей процес просто припинить те, що особливо зараз посилюється в журналістській сфері", - підкреслила Сніцарчук.

"Зараз стало якоюсь нормою поведінки нападати на журналістів ... ми не хочемо, щоб це тривало, і ми сподіваємося, що щире каяття цих людей у тому, що вони вчинили, посприяє вихованню тих людей, які вважають таку норму поведінки адекватною" , - додала журналістка.

У свою чергу Содель зазначив: "Вони визнали свою провину в тому, що вони перешкоджали нам працювати, те, до чого всі ставилися скептично з самого початку - це дуже важливо".

При цьому журналісти нагадали, що підсудні раніше не визнавали своєї провини.

"Це прецедент і навіть для чиновників, які заважають журналістам працювати і уникають відповідальності" , - підкреслила Сніцарчук.

Як повідомлялось, раніше суддя Лариса Радуцька повідомила, що 28 серпня Вадим Тітушко, Михайло Пшук і Сергій Приходько, які звинувачуються у побитті журналістів, уклали мирову угоду з потерпілими Ольгою Сніцарчук і Владом Соделем.

Нагадаємо, 18 травня вдень на вул. Велика Житомирська у Києві виник конфлікт між представниками опозиції і групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Під час інциденту постраждалижурналістка 5-го каналу Ольга Сніцарчук і фотограф видання "Комерсант" Влад Содель.

Одразу були відкриті кримінальні провадження за ст. 125 Кримінального кодексу (спричинення легких тілесних ушкоджень) і ст. 171 (перешкоджання діяльності журналіста). Згодом міліція перекваліфікувала першу статтю, визначивши інцидент як «хуліганство».

12 червня прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 20-річного мешканця Білої Церкви Вадима Тітушка, котрий підозрюється у хуліганських діях та умисному перешкоджанні діяльності журналістів. Щодо Тітушка було обрано запобіжний захід у вигляді застави в 22 тис. 940 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.