НОВИНИ

На Банковій виявили нестачу коштів на обіцянки Януковича

Адміністрація президента Віктора Януковича дійшла висновку , що через спад в економіці на тлі несприятливої зовнішньої кон'юнктури бюджет не добирає заплановані податкові надходження. У результаті під загрозою опинилося виконання соціальних ініціатив президента, вважають в АП.

Як констатується в листі за підписом першого заступника голови президентської адміністрації Ірини Акімової, текстом якого володіє ZN.UA, "результати січня - липня 2013 свідчать , що напруженість ситуації в бюджетній сфері зростає".

При цьому наголошується, що в цілому за сім місяців поточного року доходи загального фонду держбюджету на 354 млн 900 тис. грн, або на 0,2 %, відстали від запланованого на цей період обсягу надходжень. При цьому обсяг податкових надходжень не дотягнув до плану на 3,2 млрд грн, у той час як Національний банк перерахував до держбюджету 12,5 млрд грн (на 4 млрд більше запланованого на цей період обсягу).

Як наголошується в листі Акімової, в сформованих умовах основним джерелом покриття дефіциту загального фонду держбюджету , що склав за сім місяців 31 млрд 400 млн грн (у цілому на рік проектом основного кошторису передбачено 44 млрд 500 млн) , стали внутрішні запозичення , що склали 69 млрд 310 млн грн (на 7,2 % більше плану). Активно практикувалося на початку року залучення на зовнішніх ринках стало проблематичним через погіршення їх кон'юнктури і зниження оцінок якості платоспроможності.

У той же час, підкреслюється в листі, "приватизація держмайна, кошти від якої також є джерелом фінансування дефіциту бюджету, відбувається дуже повільно" . Так, станом на 1 серпня ц.р. з цього джерела до держскарбниці направлено 182 млн 100 тис грн, що становить лише 5,5 % планового завдання на цей період і 1,7 % - цільового показника на весь рік.

Традиційна проблема - кошти Єдиного казначейського рахунку ( ЄКР) відволікаються на надання позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів і Пенсійного фонду. Так, за сім місяців поточного року заборгованість ПФУ за позиками з ЄКР становила 48 млрд 400 млн грн, а місцевих бюджетів - 11 млрд грн (або 230 % до показника на початок року).

На підставі усього вищевикладеного в АП висловлюють особливу стурбованість тим фактом, що невиконання плану бюджетних надходжень ставить під загрозу реалізацію розроблених на Банковій соціальних президентських ініціатив, а також пріоритетних завдань модернізації соціальної сфери.

Так, на реалізацію соціальних ініціатив та модернізацію соціальної сфери в поточному році необхідно додатково 1,7 млрд грн з держбюджету. А в рамках модернізації системи медичного обслуговування на реалізацію пріоритетних завдань глави держави - 1,4 млрд. Окремим президентським дорученням уряду вже було поставлено до 15 серпня ц.р. внести до парламенту законопроект, що передбачає відповідні зміни до держбюджету - 2013.

Однак, як резюмується в листі, виконання цього завдання неможливе без пошуку та визначення нових джерел ресурсів, зокрема, впровадження заходів з розширення та легалізації бази оподаткування, підвищення ставок податків на підакцизні товари , вживання яких негативно позначається на здоров'ї громадян, посилення державного фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.