НОВИНИ

Сноуден розповів, скільки США витрачає на розвідку

Бюджет американської розвідувальної системи на 2013 рік становить $52,6 млрд. Такі дані опублікував Washington Post, з посиланням на колишнього співробітника спецслужб Едварда Сноудена.

Видання зазначає, що у «чорному бюджеті» витрати на ЦРУ істотно вищі, ніж будь-якого іншого шпигунського агентства – $14,7 млрд. Це на 50% більше, ніж фінансування Агентства національної безпеки ($10,8 млрд), яке проводить операції підслуховування.

«ЦРУ і АНБ здійснюють агресивні зусилля зі злому іноземних комп'ютерних мереж, щоб вкрасти інформаційні системи або для саботажу ворогів. Включаючи те, що бюджет називає «наступальні кібероперації», – йдеться у матеріалі.

Національне управління повітряно-космічної розвідки має фінансування у розмірі $10,3 млрд.

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступдо даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу.

1 серпня Росія надала Едварду Сноудену тимчасовий притулок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.