НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: не варто очікувати від ЄС серйозних поступок Україні через тиск Росії

Попри тиск Росії Євросоюз не піде на поступки Україні з «кардинально важливих питань» у питанні євроінтеграції. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Позиція (представників ЄС. - Ред.) суттєво змінилася після усвідомлення в Євросоюзі причин тиску Росії на Україну. Тобто вони краще розуміють специфіку українсько-російських відносин, але це не змінило умов чи критеріїв, сформованих ЄС ще рік тому», – зауважує експерт.

«Ті, хто вважає, що ЄС так сильно притиснутий до стіни цією торговою війною Росії щодо угоди про асоціацію України з ЄС, переоцінюють страхи ЄС. Насправді торгова війна і позиція Росії щодо перспективи угоди України більше стосуються українського керівництва і його позиції. І саме президент Януковчи має бути на порядок більше зацікавленим в угоді про асоціацію, ніж Брюссель. А тому в даному випадку я вважаю, щоби пришвидшити процес підписання угоди про асоціацію, а може навіть не стільки пришвидшити, а й зробити це раніше українське керівництво мало би весь вересень витратити на інтенсивну роботу, по-перше, щодо реформи законодавства, а також і політично – терміново вирішити питання Тимошенко. І тоді можна зменшити часовий проміжок, в який Російська Федерація могла би діяти з метою зриву цієї угоди аж до листопада», - переконананий Горбач.

Якщо говорити про певні поступки зі сторони ЄС, то вони, якщо й будуть, зауважує експерт, то однозначно не стосуватимуться «кардинально важливих питань».

А тому говорити про те, що питання Тимошенко може відійти на другий план, за словами експерта, не варто.

«У крайньому разі вони (європейська та українська сторони. – Ред.) можуть зробити це (підписати угоду і вирішити питання Тимошенко. – Ред.) одночасно чи з певним часовим відривом. Однак, з чіткими гарантіями українського керівництва, що це питання буде вирішено», – вважає він.

Як писав Тиждень.ua, 28 серпня під час позачергового засідання комітету у закордонних справах Європейського парламенту, присвяченого зокрема і торговому конфлікту між Україною та Росією, депутати висловили абсолютну підтримку України у її торгових суперечках з Росією.

Зокрема, глава комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок (Німеччина) заявив що нинішня поведінка Росії стосовно України у сфері торгівлі не відповідає нормам міжнародного права і є неприйнятною. Він поінформував, що Європарламент також планує ухвалити резолюцію, у якій висловить власну позицію щодо торговельних відносин між Україною і Росією.

Натомість офіційний представник МЗС РФ Алєксандр Лукашевич заявив, що Росія відкидає твердження про те, що Москва змушує Україну приєднатися до Митного союзу, і закликав ЄС не допускати оцінок, що спотворюють суть питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.