НОВИНИ

Посол України просить в ЄС захисту від тиску Росії

Голова представництва України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв вважає, що Києву необхідна підтримка євроструктур за умови торговельного тиску з боку Москви. Про це він сказав під час засідання комітету Європейського парламенту з зовнішніх відносин, присвяченого обговоренню ситуації між Україною та Росією.

Посол висловив упевненість, що  процес європейської інтеграції України незворотній, незважаючи на ультиматуми та тиск.  Він також наголосив, що Київ рішуче налаштований виконати необхідні кроки для підписання угоди з ЄС.

У той же час, Єлісєєв вказав, що країні необхідна підтримка Євросоюзу щодо вирішення ситуації з Росією.

Посол зазначив, що Україні необхідна підтримка євроструктур у підписанні угоди про асоціацію, інтенсифікація контактів між керівництвом ЄС, Україною і Росією, проведення роз'яснювальної кампанії про вигоди даної угоди.

«ЄС може полегшити доступ на свій ринок для деяких українських продуктів, які відповідають європейським стандартам», - додав Єлісєєв.

Посол підкреслив, що Україна налаштована на пошук конструктивного і компромісного рішення в ситуації, яка склалася з Росією.

Він вказав, що для цього до Москви 26 серпня вирушила урядова делегація на чолі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Однак, як зазначив Єлісєєв, після переговорів послідувала заява радника президента Росії Сєргєя Глазьєва про те, що якщо Україна підпише угоду про асоціацію з Євросоюзом, то перестане бути стратегічним партнером Росії і втратить статус суб'єкта міжнародного права.

«Я хотів би підтвердити чітке повідомлення, що, незважаючи на всі можливі ультиматуми, перевірки і нервові реакції, угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана в листопаді. Процес інтеграції України в ЄС є незворотнім», - наголосив раніше Єлісєєв.

Нагадаємо, ЄС неодноразово заявляв про неприйнятність зовнішнього тиску на Україну через намір країни підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.