НОВИНИ

У Крим на відпочинок почало їздити більше росіян і білорусів

Цього року спостерігається зменшення туристичного потоку українців до Криму. Водночас збільшився потік туристів з країн СНД та ЄС. Про це на прес-конференції у Києві повідомив міністр курортів і туризму АР Крим Олександр Лієв.

«Змінилась структура туристичного потоку за його географією. У нас є падіння туристичного потоку з України. При цьому громадянин України є основним нашим туристом. На сьогодні ми бачимо скорочення туристичного потоку з України на 4,7% у порівнянні з минулим роком. Я думаю, що ця цифра може вирівнятись, оскільки на часі оксамитовий сезон», – сказав він.

Лієв також зазначив, що в порівнянні з минулим роком спостерігається значне зростання потоку туристів з Росії – на 12%. Всього ж за минулий рік у Криму відпочили близько 1,5 млн громадян РФ.

Кримський міністр також додав, що зафіксовано великий приріст туристів з Білорусі.

«У цьому році туристичний потік збільшився на 30%. Великий зріст демонструє Азербайджан та Туреччина. Азербайджан – у зв'язку з тим, що ми відкрили там туристичне представництво, відновлено сполучення між Баку і Сімферополем. Кількість туристів збільшилась в цьому році на 37% з Азербайджану, й основна маса громадян цієї країни їде в санаторії. Кількість туристів з Туреччини зросла на 37%, і пов'язано це з тим, що в цьому році скасовано візовий режим. Зацікавленість туроператорів Туреччини до Криму висока», – пояснив він.

Лієв також зазначив, що цього року спостерігається зростання туристичного потоку з Великої Британії та прибалтійських країн, а турпотік з Австрії та Німеччини залишився на рівні минулого року.

«Загалом ми прогнозуємо, що туристичний потік з країн ЄС до Криму досягне півмільйона осіб. Це туристи, які не їдуть лише на пляжний сезон», – сказав він.

Кримський міністр також повідомив, що цього року на півострові налічується 573 пляжі, в тому числі лікувальних – 80, оздоровчих – 88, дитячих – 72, загального призначення – 333. На 350 пляжах вхід безкоштовний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.