НОВИНИ

Керівництво УНІАН "виховувало" неугодних йому журналістів кількагодинним "офісним арештом"

Працівників інформаційної агенції УНІАН, які раніше виступали проти цензури керівництва, намагаються "перемістити" до іншого відділу. Про це повідомляє виконавчий директор "Інституту Масової Інформації" Оксана Романюк на своїй сторінці у Facebook.

"За моєю інформацією, сьогодні керівництво УНІАНу замкнуло в кімнаті "неугодних" редакторів, які раніше заявляли про цензуру, та ще кількох співробітників, і утримувало кілька годин", - повідомила Романюк.

"Їх змушували підписати, що вони ознайомлені з наказом про їхнє "переміщення" - наскільки я розумію, із відділу сайту у відділ "моніторингу теленовин", розташований десь на Дарниці", - пояснила вона, і додала, - "Людей тримали зранку і випустили лише десь близько 12-ї години дня, при чому, навіть викликали понятих, щоб ті зафіксували факт ознайомлення працівників з наказом, бо ті відмовлялись підписати".

У свою чергу гендиректор УНІАН Вадим Осадчий запевняє, що працівників агентства ні до чого не змушували: "Ні, не правда. Нічого такого не відбувалося".

У відповідь на запитання, чи тримали людей дві години з вимогою підписати документи, він заявив: "Ні. Ми маємо право переміщувати в інший відділ кого хочемо за рішенням адміністрації. Буде частина людей переміщена, в рамках трудового законодавства".

Як повідомлялось, у червні Незалежна медіа-профспілка України та Інститут масової комунікації оприлюднили антирейтинг «ворогів преси», до якого серед інших потрпало і керівництво УНІАН.

Нагадаємо, у середині лютого колектив УНІАНу звернувся до міжнародних і європейських організацій з приводу конфліктної ситуації в інформагенції, яку спричинили поява  фальшивих інтерв’ю.

Коллектив такожо звернувся до акціонерів, вказавши, що поява фальшивих новин стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства, та вимагає їх звільнення. 

Власник УНІАН, бізнесмен Ігор Коломойський розглядав можливість закриття інформагентства.

Міжнародна федерація журналістів та її регіональна група Європейська федерація журналістів висловила заклопотаність у зростанні політичного втручання в роботу УНІАНу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.