НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Москаль: Захарченко перетворює справу Мельника на серіал "Мазурок-2"

Народний депутат та перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль вважає, що міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко підтвердив свою непрофесійність, заявивши, що правоохоронці встановили місце перебування екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника і готуються до його затримання та екстрадиції в Україну.

Як зазначив Москаль в коментарі Тиждень.ua, до компетенції міліції не належить, по-перше, питання екстрадиції, а по-друге, українські правоохоронці не можуть проводити свою діяльність на території іноземної держави.

«Якщо затримують на території іншої держави, то це компетенція їхніх правоохоронців. Не в компетенції міліції втручатися в справи інших країн. Українські міліціонери можуть бути за кордоном лише як туристи. А екстрадицією займається не МВС, а ГПУ. Крім цього, у випадку екстрадиції він (Мельник. – Ред.) оскаржуватиме це в суді. А тому потрібне рішення суду… І взагалі, якби якась країна його затримала, то вже би про це повідомили», – заявив Москаль.

«А поки жодної такої інформації немає я розцінюю це (заяву Захарченка. – Ред.) як попередження Мельнику, мовляв, ми знаємо, де ти, збирай речі, тому що ось-ось тебе затримають. Ну хто говорить таке наперед?!», - обурюється депутат.

На запитання, як оцінює він професійність Захарченка, Москаль відвів:

«Як нульову... Ця сенсація – про все і ні про що. Сказав щось, аби сказати… Ми вже бачили історію з Мазурком. Міліція так і не повідомила, де переховувався Мазурок. Ця справа «заглохла». А це – серіал Мазурок-2».

На думку Москаля, українські правоохоронці повністю себе дискредитували.

«Нічого ж абсолютно не розкривається. А побити трьох демонстрантів з плакатами – не велике досягнення… Це повна криза жанру», – вважає він.

Нагадаємо, 27 серпня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що правоохоронні органи встановили місце перебування Петра Мельника і готуються до його затримання та екстрадиції в Україну. Міністр уточнив, що місце перебування втікача вдалося встановити завдяки  оголошенню його у міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

«Місце перебування пана Мельника встановлено. Зараз відбувається відповідна процедура щодо подальшої його екстрадиції на територію України. Наші колеги зараз займаються його затриманням, тому я зараз, раніше часу відповідного затримання казати, де він, не буду, але він не в Україні», - сказав Захарченко.

Як відомо, затриманий 27 липня у власному кабінеті при отриманні хабара Мельник у ніч на 9 серпня втік з-під домашнього арешту і зник у невідомому напрямку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.