НОВИНИ

Азаров наказав знайти оптимальні шляхи взаємодії з ЄС і Митним союзом

Прем’єр-міністр Микола Азаров наполягає на тому, що ці інтеграційні проекти не треба протиставляти, а навпаки, треба напрацьовувати оптимальні шляхи взаємодії. Про це Азаров заявив 28 серпня на засіданні уряду.

«В інтересах взаємовигідної співпраці ми готові поступово приєднуватись до окремих угод, які діють у Митному союзі, щоб оптимізувати торгівельний режим. Доручаю Урядовому уповноваженому в Колегії Євразійського економічного співтовариства Віктору Івановичу Суслову разом з російськими колегами визначитися і запропонувати Уряду план дій в цьому напрямі», - наголосив Азаров.

Він також зацівжив, що під час переговорів з прем’єр-міністром РФ Дм ітрієм Медвєдєвим «пройшли важливий етап у цьому процесі».

«У широкому колі керівників, відповідальних у двох Урядах за інтеграцію, зробили, так би мовити, інвентаризацію питань, які викликають занепокоєння або різночитання. Це нормальна партнерська основа для подальших переговорів. Так само було, наприклад, під час багаторічної роботи зі створення зони вільної торгівлі країн-учасниць СНД», - розповів Азаров.

Прем’єр нагадав, що зона вільної торгівлі між Україною і ЄС передбачає до 10 років перехідного періоду.

За словами Азарова, за цей час «можна гармонізувати та адаптувати і нормативну базу, і практику».

«У кінці-кінців, і у Росії, і у України є багаторічний практичний досвід торгівлі з Європейським Союзом. А також і Україна, і Росія визначили перспективою адаптацію своїх економік до європейських норм. Тому я переконаний, що робота із зближення позицій може бути успішною. Ми тільки на початку цього шляху, але у нас є досвід вирішення проблем в інтересах народів наших держав», - наголосив Азаров.

Він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міндоходів і зборів і МЗС, під головуванням віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка розробити практичні алгоритми та механізми взаємодії з Митним Союзом, та в подальшому - з Євразійським економічним союзом в умовах дії зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.

«Ці практичні речі ми й будемо обговорювати з російськими партнерами», - підкреслив прем’єр.

Як повідомлялось, до цього Азаров закликав уряд розвивати взаємовигідне співробітництво з Росією і Митним союзом, зокрема сприяти збільшенню товарообігу.

Між тим, 27 серпня Колегія Євразійської економічної комісії ухвалила рішення про введення спеціального захисного мита на столовий і кухонний порцеляновий посуд, вироблений в Україні та Китаї.

Росія останнім часом фактично оголосила торговельну війну Україні у зв’язку з її євроінтеграцією. Дійшло до того, що радник Владі міра Путіна Сєргєй Глазьєв заявив, що Україна, підписавши угоду про асоціацію з Євросоюзом, перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично позбудеться статусу суб'єкта міжнародного права.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін попередив, що країни Митного Союзу введуть захисні заходи для свого ринку, якщо Україна піде на лібералізацію митного режиму з ЄС.

Підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС і створення ЗВТ очікується на саміті у Вільнюсі у листопаді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.