НОВИНИ

Експерт: Нафтогаз віддали під контроль "Сім’ї"

За офіційною версією, зміна складу наглядової ради Нафогазу відбулася для поліпшення фінансового становища компанії та підготовки її до реструктуризації. Проте концентрація у ній осіб близьких до так званої «Сім’ї» Януковича дає підстави сумніватися у задекларованих владою цілях.

Головним завданням нової наглядової ради Нафтогазу стане поліпшення фінансового становища компанії та підготовка її до реструктуризації в рамках реформи газового ринку, пише «КоммерсантЪ-Украина».

"Саме тому в наглядову раду увійшли в основному представники Міненерго, Мінеконмрозвитку та Мінфіну. У ньому, наприклад, немає представників адміністрації президента, які там були раніше", - зазначив співрозмовник видання.

Нафтогаз" розраховує завершити цей рік з прибутком. Наприкінці червня Кабмін розглянув фінансовий план компанії, згідно якому монополія планує отримати 600 млн грн прибутку проти 10 млрд грн збитків роком раніше. Для Кабміну зараз важливо поліпшити фінансовий стан компанії - це одна з вимог МВФ. Для виконання цього завдання планується виділити чималі кошти з держбюджету - понад 24 млрд грн.

Реструктуризація "Нафтогазу" особливо важлива у світлі проведених з Росією переговорів про створення газотранспортного консорціуму, вважає президент київського міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук. Втім, нинішній склад наглядової ради навряд чи здатний надати значне сприяння в питанні реформи компанії. "Для цих цілей туди швидше потрібно вводити представників міжнародних консалтингових компаній і газових експертів", - зауважив Тодійчук.

Глава правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик звертає увагу на те, що член наглядової Ради Нафтогазу Андрій Ігнатов перебуває у прямому підпорядкуванні нинішнього глави Міндоходів Олександра Клименка, а Сергій Мельниченко підпорядковується главі Мінфіну Юрію Колобову.

"Едуард Ставицький, Олександр Клименко та Юрій Колобов сьогодні представляють одну команду. Всі вони дружні синові президента Олександру Януковичу і першому віце-прем'єру Сергію Арбузову і тому, швидше за все, будуть діяти спільно, координуючи свою позицію. Це , ймовірно, і було головною причиною зміни існуючого наглядової ради", - вважає Боровик.

Як повідомлялось, 1 серпня Кабмін за пропозицією міністерства енергетики та вугільної промисловості звільнив від обов'язків голову наглядової ради НАК «Нафтогаз» Володимира Макуху, призначивши замість нього Андрія Бондаренка. Водночас, директор департаменту оргзабезпечення діяльності міністра та документальної роботи Міненерго Олександр Щукін призначений заступником голови наглядової ради.

Членами наглядової ради також стали: Олександр Атрощенко (директор департаменту забезпечення роботи Мінекономрозвитку), Андрій Білоусов (заступник міністра регіонального розвитку і будівництва і ЖКГ), Євген Іванов (перший заступник голови ФДМ), Андрій Ігнатов (заступник міністра доходів і зборів), Сергій Мельниченко (директор департаменту фінансів виробничої сфери та майнових відносин Мінфіну), Олег Миргородський (директор юрдепартаменту Міненерго), Олексій Перевезенцев (директор юридичного департаменту Міністерства економічного розвитку і торгівлі), Олександр Сушко (заступник міністра екології та природних ресурсів), а також Олена Ференс (директор департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з земельних питань Мін'юсту).

Як повідомлялось, до звільнення в квітні з посади члена наглядової ради компанії Дмитра Мормуля, наглядова рада Нафтогазу складалася з 14 осіб, включно з головою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.