НОВИНИ

Клюєв запевнив Фюле, що українська влада робить все можливе для асоціації з ЄС

Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв заявив, що українська влада робить все можливе, щоб Угода про асоціацію з ЄС була підписана восени. Про це політик сказав в Брюсселі після зустрічі з єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле, повідомили у РНБО

«Сьогодні ми обговорили з нашими європейськими колегами багато питань, що стосуються євроінтеграції України та підготовки до успішного проведення саміту Східного партнерства восени цього року. Ми впевнені, що практично усі досягнуті домовленості між Україною та ЄС на Саміті в лютому, будуть виконані. У цьому напрямку узгоджено працюють всі гілки влади нашої країни в тісній взаємодії з профільними структурами ЄС, Ради Європи та ОБСЄ», - сказав Клюєв.

Він нагадав, що Верховна Рада  вже ухвалила ряд євроінтеграційних законів, та  підкреслив, що  документи допрацьовувалися за активної участі представників опозиційних  фракцій. «Це свідчить про те, що в українському парламенті є консенсус щодо євроінтеграційних планів України», - наголосив Клюєв 

Політик також вказав, що ще один пакет законопроектів буде доопрацьовано з урахуванням пропозицій експертів Венеціанської комісії та інших європейських структур. Насамперед, йдеться про зміни законодавства про вибори, а також -  уточнення в Конституції повноважень Вищої ради юстиції та зміцнення гарантій незалежності суддів.

Клюєв висловив сподівання, що ці законопроекти будуть ухвалені ВР вже у вересні.

Він також вказав, що в даний час готується пакет законопроектів у рамках комплексної реформи  правоохоронної системи. «Проект закону «Про прокуратуру» вже відправлений до Венеціанської комісії. Ще кілька проектів законів майже готові, і до кінця вересня вони також будуть вивчатися європейськими експертами», - сказав Клюєв.

«Так що, як ви бачите, українська влада робить все можливе, щоб Угода про асоціацію була підписана восени цього року, і я сподіваюся, що це буде реалізовано», - сказав секретар РНБО.

Як повідомлялось, єврокомісар Штефан Фюле запросив секретаря РНБО Андрія Клюєва на розмову про готовність України до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

 28 серпня у Брюсселі запланована зустріч Фюле з лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком.

У березні Вікор Янукович доручив Андрію Клюєву здійснювати координацію діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері європейської інтеграції України та взаємодію з інститутами ЄС. У відповідь Клюєв запевнив, що таке доручення є для нього справою «честі та політичного вибору».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.