НОВИНИ

Прибутки Росії від нафти та газу знизились

Складна економічна ситуація в світі відчутно позначається на Росії. Ціна на нафту вже кілька місяців коливається навколо позначки в $105 за барель, попит на газ в ЄС не росте, а конкуренція серед постачальників посилюється. Про це пише російський журнал "Профиль".

За даними Федеральної митної служби (ФТС), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг експорту нафти в першому півріччі скоротився на 2,5% - до 115, 75 млн тонн. Це багато в чому пов'язано з чинним у країні митним режимом, який не стимулює нафтовиків продавати за кордон сиру нафту. Доходи від експорту «чорного золота» впали на 8,4% - з $ 91,65 до $ 83,98 млрд.

Експорт природного газу в далеке зарубіжжя збільшився на 11,7% - до 66,7 млрд. кубів, але виручка впала з $ 32,59 до $ 32,05 млрд. Таким чином, Росія отримала в першому півріччі поточного року на $ 8,21 млрд менше нафтогазових прибутків, ніж за перші шість місяців 2012 року.

Експерти стверджують, що причину слід шукати не стільки в динаміці фізичних обсягів проданих вуглеводнів, скільки в коливанні світових цін. Те саме стосується і газу: зростання фізичних поставок нівелюється падінням цін на газ. Європейські партнери «Газпрому» вибивають з нього все нові знижки, тому компанія не виграє від зростання фізичного обсягу експорту.