НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Україною прокотилася чергова хвиля "війни пам’ятників"

В Україні у серпні пройшла чергова хвиля руйнування пам'ятників.

Уранці 26 серпня з центральної площі міста Новоград-Волинський Житомирської області працівники комунальних служб демонтували пам'ятник Лєніну. Демонтаж пам'ятника було здійснено згідно з рішенням сесії міськради про реконструкцію центральної площі. Проте профінансувала демонтаж Житомирська обласна організація ВО «Свобода».

Водночас вночі з 19 на 20 серпня в Раві-Руській Львівської області невідомі знищили пам’ятник УПА. Пам’ятник у вигляді жінки, яка розриває кайдани на руках, був відкритий 2008 року. Вандали знищили половину скульптури, відірвавши у неї голову. Пам’ятник розташований у парку, що прилягає до будівлі Рава-Руської міської ради, за кілька метрів від самої установи.

У той же день у Бердичеві Житомирської області невідомі знесли голову пам’ятнику Лєніну. Пам’ятник розташувався на території колишнього шкіроб’єднання.

17 серпня в Одесі осквернили меморіальну дошку на честь президента Польщі Леха Качинського, який загинув в авіакатастрофі біля Смоленська 2011 року. Невідомі вандали розмалювали меморіальну дошку, присвячену Качинському, що встановлена на стіні одного з будинків 2010 року на вулиці його імені. Дошку встановили після перейменування вулиці за ініціативою екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца з Польської на вулицю Леха Качинського.

А у ВО «Свобода» заявляли, що домагатимуться демонтажу пам'ятного знака на Верецькому перевалі (Закарпатська область) на честь 1100-річчя переходу угорців через Карпати. Раніше свободівці намагалися підпалити монумент, оскільки в партії вважають пам'ятник уособленням угорського шовінізму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.