НОВИНИ

Держдеп США: У Сирії застосували хімічну зброю

США мають додаткову інформацію про застосування хімічної зброї в Сирії і нададуть її міжнародному співтовариству. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі в телезверненні.

"Ми маємо в своєму розпорядженні додаткову інформацію щодо цієї атаки (поряд Дамаску-ред.), і ми вивчаємо її з нашими партнерами», - сказав Керрі.

Голова держдепу США заявив, що "сирійський режим не став співпрацювати з інспекторами ООН"

 "Рішення надати доступ (інспекторам ООН- ред.) було прийнято надто пізно", - заявив він.

Керрі нагадав, що під час бесіди  з головою МЗС Сирії Валідом Муаллемом попередив про "необхідність забезпечити негайний доступ" інспекторам ООН на місце ймовірної  хімічної атаки біля Дамаску.

"Замість цього п'ять днів сирійський режим не надавав доступу. Це не поведінка уряду, якому немає що приховувати", - сказав держсекретар США.

Керрі наголосив, що питання використання хімічної зброї в Сирії, зокрема в передмісті Дамаска  "має більш широке значення, ніж сам сирійський конфлікт". Як казав держсекретар, мова йде про порушення міжнародних норм, що забороняють застосування цього виду зброї масового знищення.

"Ми знаємо, що сирійський режим володіє хімічною зброєю. Ми знаємо, що сирійський режим може доставити цю зброю до цілей за допомогою ракет. Ми знаємо, що цей режим прагнув вибити загони опозиції з того місця, де була здійснена атака. І ми все бачили на власні очі», - сказав держсекретар, нагадавши про відеокадри отруєння цивільного населення.

Джон Керрі заявив, що застосування хімічної зброї в Сирії не повинно залишитися безкарним.

"Президент Барак Обама впевнений, що ті, хто використовують найжахливішу в світі зброю  повинні  нести відповідальність», - підкреслив Керрі.

Як повідомлялось, 25 серпня влада Сирії вперше дозволила інспекторам відвідати одне з місць неподалік столиці, де, як стверджує опозиція,  внаслідок кількох ударів урядових військ ракетами з хімічними боєголовками загинули сотні людей. Зокрема, сирійська опозиція запевняє, що на район Гута  20 серпня скинули ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Унаслідок атаки  загинули  1300 людей.

Уряд і армія Сирії заперечують використання хімічної зброї  та звинувачують в цій атаці опозиційні сили.

 Британія і США пригрозили дати "серйозну відсіч" Сирії, якщо з'ясується, що  Дамаск усе ж застосував хімічну зброю. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.