НОВИНИ

Японському міністру показали нове укриття на ЧАЕС

Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кішида у межах триденного візиту в Україну відвідав Чорнобильську АЕС 25 серпня.

Як повідомили у державному спеціалізованому підприємстві "Чорнобильська АЕС", Фуміо Кішида відвідав територію зони відчуження та безпосередньо промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

Зазначається, що під час зустрічі з генеральним директором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним  у макетній залі ЧАЕС гості отримали загальну інформацію про стан справ на промисловому майданчику станції, перебігу міжнародних проектів, спрямованих на зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення „Укриття” на екологічно безпечну систему.

«Фуміо Кішида та особи, що його супроводжували, відвідали оглядовий майданчик об’єкта „Укриття” та зону вільного доступу збірки Арки, де отримали детальну інформацію щодо реалізації цього проекту. Кішида виявив велику зацікавленість щодо процесу будівництва „Укриття” та технічних рішень цього об’єкта», - повідомили в ЧАЕС.

Як повідомило посольство Японії в Україні,  прибуття Фуміо Кісіди є "першим візитом в Україну міністра закордонних справ Японії за минулі сім років".

26 серпня міністр Кісіда проведе переговори з українським колегою Леонідом Кожарою.

 Як відомо, на початку серпня   Японія заявила про аварійне становище на атомній електростанції «Фукусіма-1».

Наприкінці червня оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" ТЕРСО повідомив про підвищення рівня радіоактивних елементів в ґрунтових водах, зокрема - стронцію.

У березні 2011 року на АЕС "Фукусіма" сталася аварія. Після цього всі 50 японських реакторів були зупинені для перевірки їхньої безпеки. Однак пізніше уряд країни заявив, що навантаження на енергетичні мережі занадто велике, щоби відмовитися від використання АЕС остаточно.

У  липні, попри протести громадськості, на "Фукусімі" запустили відремонтовану АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.