НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Соціолог: Кількість прихильників незалежності України щороку зростатиме

Із кожним роком кількість прихильників незалежності України зростатиме. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловила соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Тенденція до зростання кількості прихильників незалежності України постійно збільшуватиметься, оскільки все менше людей пам’ятають Радянський Союз і ностальгують за ним. Старше покоління сумує за радянським часом, адже переважно зараз отримує на жалюгідну пенсію», – пояснює Бекешкіна.

Проте, додає вона, навіть серед старшого покоління, все більше людей розуміють, що «Радянський Союз вже не повернути і це вже історія».

Згідно з опитуванням Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, 13% респондентів не визначилися стосовно незалежності України.

«Багатьом людям не подобається те, що відбувається у країні зараз, і вони пов’язують це з незалежністю. Саме це впливає на те, що вони не визначились», – пояснює соціолог.

Те, що зараз кількість прихильників незалежності менша, аніж 1991 року, коли "за" проголосували 90,32% громадян, експерт пояснює розчаруванням. 

«Вони розчарувались. Так само, як і кількість прихильників Віктора Ющенка на останніх президентських виборах поменшала до 5%. А за Віктора Януковича, як показують останні рейтинги, у другому турі зараз готові проголосувати вже удвічі менше людей», – розповідає Бекешкіна.

За її словами, мрії людей, для яких незалежність була самоціллю, здійснилися.

«Для інших незалежність була засобом, аби життя стало кращим, але воно таким не стало, навіть у багатьох аспектах погіршилось. А людям притаманно швидше забувати негативне у минулому, а пам’ятати позитивне. Тому менше згадується тотальний дефіцит, закритість суспільства, цензура у Радянському Союзі, а згадується, наприклад, соціальна забезпеченість», – зазначила вона.

Як повідомлялося, кількість прихильників незалежності України за останні два роки істотно зросла. Про це свідчать дані Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка (УІСД) та Центру "Соціальний моніторинг". Загалом 61% опитаних підтримали би проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. Водночас 28% – не підтримали б, ще 13% – не визначилися.

Згідно з даними серпневого дослідження соціологічної групи "Рейтинг", близько половини жителів України в разі загрози територіальній цілісності України готові боротися за інтереси країни зі зброєю в руках. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.