НОВИНИ

Синоптики: осінь вже настала, але тішитиме теплом чотири місяці

На початку вересня в Україні можливе похолодання, хоча загалом осінь має бути теплою. Про це на прес-конференції заявила завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного метеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

"У перші дні вересня можливе похолодання на території України - не до заморозків звісно. На рівні 18-20 (градусів тепла – Ред.) температура повітря", - повідомила вона.

За словами Мартазінової, протягом вересня температура повітря коливатиметься. Зокрема, похолодання очікується наприкінці першої декади місяця, в середині другої, а також в кінці місяця. "Переважно воно проходитиме західною територією України", - зазначила вона.

Експерт додала, що в середині місяця очікуються активні дощі. "Тобто, для сільського господарства, щоб зараз проводити посів озимих, дуже хороші погодні умови, і треба це використовувати", - сказала експерт.

Мартазінова додала, що наприкінці вересня в Україні очікуються дуже сильні дощі. Найбільшу кількість опадів слід очікувати у Львівській, Закарпатській, Донецькій і Луганській областях.

Говорячи про осінні місці загалом, вона повідомила, що в жовтні-листопаді і до середини грудня температура повітря в Україні буде вища за кліматичні норми, характерні для цього періоду.

"Проте, в середині жовтня слід очікувати різкого похолодання... Друга половина грудня має бути дуже морозною. Вона буде дуже різкою, і надзвичайно швидко перейде в зиму", - спрогнозувала Мартазінова.

Експерт також зазначила, що в Україні наразі спостерігається значна зміна кліматичних умов: "У нас тепер осінь починається не з 1 вересня, а з 15 серпня".

За її словами, на Київ чекає "гарна тепла осінь". Водночас, у жовтні очікується похолодання нижче за середньодобові норми. "Середньодобова температура становить +11 градусів, вдень +14, вночі 7-8, а ми очікуємо ще нижчу", - сказала Мартазінова.

Читайте також: Глобальне потепління може мати для України як негативні, так і позитивні наслідки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.