НОВИНИ

The Financial Times: Україна перебуває за крок від масштабної кризи платіжного балансу

У зв’язку із кризою на зовнішньому ринку, Україна перебуває за крок від повномасштабної кризи платіжного балансу, повідомляє The Financial Times

«Серед ринків, що розвиваються, український постраждав чи не найбільше після того, як почалися розмови про послаблення монетарної політики США», - пише The Financial Times

Цифри, що оприлюднено цього місяця свідчать, що резерви національного банку, які  знижувалися протягом останніх двох років, скоротилися минулого року до 7,4% - найнижчого рівня від 2006 року.  

«Раптовий спад рівня валютних резервів в Україні служить нагадуванням тому, що хитке зовнішнє становище України утримує її за крок від повномасштабної кризи платіжного балансу» - пише у своєму дослідженні Capital Economics, лондонська компанія, що займається макроекономічними дослідженнями.

«Кредитори, у тому числі МВФ, все більше стривожені тим, чи Україна зможе обслуговувати свої боргові зобов’язання», - пише The Financial Times. «Коли ринки, що розвиваються, наповнювалися швидкими грошима західних центральних банків, Київ латав діри у державних фінансах через внутрішні облігації та єврооблігації. Але із очікуванням скорочення федерального резерву США, єврооблігації як ресурс стають все більш дорогими», - підсумовує видання.

Аналітики стверджують, що поява цього скорочення зменшить можливості Києва вийти з боргів через випуск нових єврооблігацій, сильно схиляючи країну до отримання нового кредиту МВФ.

У коментарі The Financial Times представник МВФ сказав, що «детального обговорення такої комплексної програми на політичному рівні не було … з квітня. Ми розуміємо, що влада у процесі розробки такої комплексної програми і що вона планує скоро її представити».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.