НОВИНИ

У Борисполі затримали активістів, що везли у Берлін фільм про Межигір’я

Активістку Алісу Рубан з організації, що координує рух "Чесно", яка прямувала до Берліну на запланований показ документального фільму про Межигір’я, затримали під час проходження митного контролю в аеропорту Бориспіль. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на рух "Чесно".

Згідно з інформацією руху, активісту затримали для проведення "додаткової ретельної перевірки" в службовому приміщенні митниці.

"Увагу прикордонників привернув персональний лептоп Аліси Рубан та жорсткий диск з документальним фільмом "Відкритий доступ", одна з новел якого розповідає про скандально відому резиденцію президента Віктора Януковича - "Межигір’я", - йдеться у повідомленні "Чесно".

"За словами працівників митної служби, метою перевірки був пошук "державної таємниці", яка нібито знаходилась на вказаних носіях інформації", - йдеться в повідомленні.

Разом з Рубан мала летіти до Берліну але також була затримана юрист партії "Демократичний Альянс" Ірина Іванків.

"Під час повторної перевірки вона зауважила, що в журналі перевірки вже зазначено, що порушень не виявлено і експертиза не має сенсу", - заявили в "Чесно".

Згідно з повідомленням, "експерт" митної служби заявив, що все одно буде проведено експертизу фільму з метою виявлення державної таємниці, про результати якої "ви дізнаєтесь при поверненні".

"Не зважаючи на заперечення активісток, "експерт" митної служби переглянув усю особисту інформацію на персональному комп’ютері Рубан та без дозволу скопіював фільм "Відкритий Доступ", чим порушив право інтелектуальної власності на нього", - вважають в "Чесно".

"Попри затримку активісткам вдалося відлетіти до Берліну, де сьогодні.... відбудеться презентація та обговорення альманаху "Відкритий доступ"", - розповіли в "Чесно".

Нагадаємо, 21 червня  на показі альманаху "Відкритий доступ" у Севастополі вимкнули світло, відтак показ було зірвано. А день перед цим під двері приміщення, в якому відбувався показ альманаху у Сімферополі, кинули димову шашку. Глядачів евакуювали.

У Миколаєві кінопрокатники взагалі відмовилися показувати "Відкритий доступ". Фільм про Межигір’я відмовлялись показувати і в Феодосії.

Подібна ситуація з показом "Відкритого доступу" відбувалася в Одесі та Донецьку.

Документальний фільм-альманах "Відкритий доступ" вперше був показаний у рамках цьогорічного кінофестивалю про права людини Docudays UA. Він складається з 5 новел, присвячених виконанню закону "Про доступ до публічної інформації". Зокрема, одна з новел Межигір'я розповідає про спроби журналіста отримати інформацію про резиденцію президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.