НОВИНИ

Британський експерт: сучасний політичний процес шкідливий для суспільства

Колишній радник екс-прем'єра Великобританії Тоні Блера, виконавчий директор Королівської спільноти мистецтв Меттью Тейлор вважає, що сучасна політика переживає кризу. Про це він розповів в інтерв’ю журналу «Український тиждень».

«Нині більше переконуюсь в тому, що сучасний політичний процес шкідливий для суспільства. Політика стала якорем, який тримає суспільство на дні, не дає йому піднятися і змінитися. Людям пропонують легкі відповіді на складні запитання, тоді як легких відповідей не існує взагалі. Виходить, що прості відповіді не спрацьовують, громадяни обурюються й втрачають будь-яку віру», - вважає Меттью Тейлор.

Колишній радник екс-прем'єра Великобританії розповів, що зараз вкрай критично ставиться до британської політики та бачить однакові процеси по всій Європі.

На переконання експерта, сучасна політика переживає кризу. «Вона на сто відсотків перетворилася на змагання та спорт, коли всі думки лише про боротьбу та перемогу, а не про ідеї. Як уболівальник порівняю її із сучасним футболом. Глядачі хочуть красивої гри, ризику, несподіваних кроків, а гравці борсаються на полі, щоб отримати кубок і відповідну грошову винагороду», - розповів виконавчий директор Королівської спільноти мистецтв.

Більше читайте в інтерв’ю Меттью Тейлора в № 34 журналу «Український тиждень».

Меттью Тейлор – у минулому головний політичний стратег британського прем’єр-міністра Тоні Блера. Він координував переможну кампанію лейбористів у 1997-му, очолював політичний відділ глави уряду та був його радником. Утім, невдовзі пішов із політики, щоб стати виконавчим директором Королівської спільноти мистецтв. Ця інституція, до якої свого часу належали Чарльз Діккенс та Джон Адамс, із 1754 року займається розвитком суспільства та наук.

Нині Меттью Тейлор пропагує ідеї «Просвітництва ХХІ століття» і досліджує те, як подолати популізм у часи, коли політика перетворилася на змагання, а виборці прагнуть шведського соцзабезпечення, сплачуючи низькі американські податки, чому соціально відповідальний бізнес потенційно прибутковіший і що робить щасливими суспільства добробуту.

На переконання політолога, сучасна політика переживає кризу. «Вона на сто відсотків перетворилася на змагання та спорт, коли всі думки лише про боротьбу та перемогу, а не про ідеї. Як уболівальник порівняю її із сучасним футболом. Глядачі хочуть красивої гри, ризику, несподіваних кроків, а гравці борсаються на полі, щоб отримати кубок і відповідну грошову винагороду», - сказав він.

Більше читайте в № 34 журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.