НОВИНИ

Андерс Аслунд: Політика Путіна щодо України є трагікомічною

Старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона (США), шведський економіст Андерс Аслунд вважає, що торговельна політика президента Путіна щодо України ізолює Росію та змушує Україну приєднатися до Європейського співтовариства. Про це він пише у своїй статті для The Moscow Times.

“Політика президента Путіна щодо України є трагікомічною. Вона така ж агресивна як і неуспішна. Хоча Україна і займає важливе місце у його політичному порядку денному, Путін, здається, помиляється у всьому. Останньою його помилкою була торгова війна», - вважає Аслунд.

За  словами шведського економіста, Путін почав активно приділяти Україні увагу  з 2003 року, проте його робота була малоуспішною. «Помаранчева революція залишається найбільшим жахіттям Путіна», - вважає Аслунд. Крім того, вона була ще й уроком для нього. «Він зробив російське законодавство більш репресивним, аби усунути всі передумови (незалежні політичні партії, телебачення та неурядові організації) для Помаранчевої революції у Росії», - додає експерт.

Янукович та його оточення згорали від нетерпіння поговорити з Путіним, проте як стверджує Аслунд, він відмовляється розмовляти з Януковичем з 2010 року. Особливо, це стосувалося цін на газ. Не розмовляли вони і під час останнього візиту російського президента до України. Тепер Україна скоротила постачання газу з Росії, порушивши угоду 2009-го року з Газпромом.

«Ані МВФ, ані ЄС не готові допомогти Україні через складну економічну ситуацію порушення прав людини», - вважає Аслунд, але наголошує, що «Янукович має очевидний вибір. Якщо він звільнить Тимошенко, ЄС може підписати з Україною договір про асоціацію на саміті у Вільнюсі наприкінці листопаді».

Торгова війна є сильним ударом по України, зважаючи на те, що минулого року Росія імпортувала п’яту частину українського експорту. «Дії Путіна спрямовані на те, щоб змусити Януковича встати на коліна», - підсумовує Андерс Аслунд. Проте вважає, що Путін своїми діями «швидше ізолює Росію та примусить Україну приєднатися до європейської спільноти».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.