НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: ювілеєм Кравчука Янукович закладає основу свого мирного співіснування з Україною після президентства

Президент Віктор Янукович може використати відзначення 80-річчя першого президента України Леоніда Кравчука на державному рівні, щоб облагородити свій імідж. Таку думку Про це в коментарі Тиждень.ua заявив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

На думку Небоженка, у святкуванні очевидно візьмуть участь всі президенти України.

«Він нібито об’єднає їх (колишніх президентів. – Ред.) на 80-річчі Кравчука і при цьому скаже, що на цьому прикладі повинна об’єднатися вся Україна. Думаю, що це ще пов’язано зі спробою (Януковича. – Ред.) облагородити свій імідж, мовляв, поважає усіх президентів», – додав політолог.

Водночас Янукович може використати ювілей Кравчука для "легалізації" Межигір’я, переконаний експерт.

«На 80-річчя вочевидь будуть запрошені всі президенти України, і напевно Янукович відкриє їм двері у Межигір’я. Він поступово розуміє, що Межигір’я – дуже сильний удар для нього, це – золота пастка. І резиденцію треба "легалізувати". 80-річчя Кравчука – саме привід, щоб запросити всіх в Межигір’я і тим самим зробити її напівофіційною резиденцією, а не просто великим "золотим" палацом», – вважає Небоженко, додавши, що колишні президенти можуть стати першими його гостями в Межигір'ї, окрім його «феодального оточення і заляканих журналістів».

Крім цього, Небоженко зауважує, що причиною святкування річниці Кравчука на державному рівні навряд чи можна шукати в прихильності його до нинішньої влади.

«Кравчук достатньо критично ставиться до політики Януковича, хоч і не зачіпає його особистість. Однак, він ніколи не висловлював сумніви щодо інституту президентства. В цьому сенсі Кравчук справді не політичний ворог Януковичу», – зазначив експерт.

Крім цього, на думку політолога, Януковичу вигідно, що Кравчук не приховує свою євроінтеграційність.

«Для Януковича дуже важливий будь-який сильний політик, який може змагатися з Путіним. А Кравчук тривалий час критично налаштований до російського президента та орієнтується на Євросоюз, не приховуючи цього. Таким чином це (відзначення 80-річчя Кравчука. – Ред.) – ще один укол по честолюбстві Путіна, на боці якого немає жодного впливового політика на території України», – вважає Небоженко.

Він також зазначає, що таким святкуванням Янукович може запровадити традицію відзначення річниць президентів на державному рівні.

«Святкування 80 років на державному рівні – про це мріяв би й сам Янукович. Йому також важливе мирне співіснування з Україною після закінчення терміну його обрання», – додав він.

Нагадаємо, Кабмін затвердив план заходів святкування 80-річчя екс-президента Леоніда Кравчука в 2014 році. З-поміж різних заходів: фотовиставка, присвячена діяльності Кравчука, наукова конференція щодо інституту президентства в системі державної влади України та урочистий вечір у Національній опері.

Крім того, Державному управлінню справами доручено відпрацювати питання створення в Адміністрації президента галереї портретів президентів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.