НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

У мусульманському світі не вщухають переслідування та вбивства християн

З початку року найбільші погроми християн відбулися в Єгипті, Шрі-Ланці, Лівії, Нігерії.

Останніми днями в Єгипті ісламісти розгромили 60 християнських храмів. З них 40 церков були розграбовані і спалені, ще 23 були сильно пошкоджені в результаті нападів. Атаки на храми здійснювалися одночасно з нападами на поліцейські дільниці, що заважало поліції забезпечити захист церков і монастирів. А після підпалу францисканської школи ісламісти провели вулицями трьох черниць, як «військовополонених», поки одна мусульманська жінка не запропонувала їм притулок. Дві інші жінки, які працювали в школі, зазнали сексуальних домагань і насильства, поки пробивалися крізь натовп.

На початку серпня в Єгипті також здійснені напади на три коптські церкви. Прихильники колишнього президента Мохаммеда Мурсі закидали пляшками з «коктейлем Молотова» церкви Аль-Азра і Анбал Ебрам в місті Мінья (Середній Єгипет) та намагалися напасти на церкву коптської спільноти Ель-Еслах. У всіх трьох випадках напади зупинили місцевими мешканцями − християнами і мусульманами − та силами безпеки.

У травні дві коптські церкви Єгипту зазнали нападу мусульман, одного копта убитли.

У квітні ж в околицях Каїра відбулися зіткнення між мусульманами і християнами-коптами, в результаті п'ять осіб загинули .

9 квітня група ісламістів закидала коптський собор в Каїрі каменями і бензиновими бомбами, під час похорону жертв попередніх зіткнень. Одна людина загинула і більше 80 отримали поранення.

В березні зареєстровано 10 нападів на християнські спільноти на Шрі-Ланці. Під час одного з них фундаменталісти знесли будинок пастора, іншого разу спалили церкву.

Нападів зазнають і християни Лівії. Зокрема, 15 березня в лівійському Бенгазі було спалено християнську церкву. Озброєні чоловіки увірвалися в коптський храм і підпалили його зсередини. Це був другий інцидент протягом трьох тижнів. Місцеві християни підозрювали, що це було відповіддю на демонстрацію в Єгипті: тоді єгипетські копти прийшли до посольства Лівії у Каїрі і спалили лівійський прапор. Вони таким чином протестували проти смерті у Лівії християнина внаслідок вибуху. А також проти затримання лівійськими солдатами групи християн, яких звинуватили в намаганні навернути в свою віру мусульман. Напади на християн у Лівії, особливо, на сході країни, почастішали після падіння режиму Каддафі.  

У травні напади і акти вандалізму також скоєні в церквах Боснії, ЦАР, Сирії, Танзанії. Зокрема, сильний вибух зруйнував церкву і монастир капуцинів в Дейр-ез-Зор (Сирія). У Танзанії під час вибухів у церкві загинули, щонайменше, п’ять людей, близько 60 поранені.

У нігерійському штаті Плато також часто трапляються міжрелігійні конфлікти.Зокрема, 27 червня понад 30 християн − чоловіків, жінок і дітей − були вбиті в районі Лангтанг. За інформацією Morning Star News, станом на 22 липня, кількість убитих за місяць християн в штаті Плато могла перевищувати 70 осіб.

Однією з країн, де християни піддаються найбільшим гонінням, є Північна Корея. Станом на травень у в’язницях цієї азіатської країни містилося близько 700 тис. осіб, 10-12% яких становили християни. Як стверджують в організації «Open Doors», яка займається захистом прав християн в різних країнах світу, християнину в КНДР достатньо мати у себе вдома Біблію, щоб разом з родиною опинитися в таборах.

Арешти людей, які навертаються у християнство, поширені й в Ірані. Так, у м. Тебріз, провінція Східний Азербайджан, 599 км на північний захід від Тегерану, 20 липня під час чергового рейду по «домашніх» церквах були затримані три особи, які навернулися з ісламу в християнство.

Водночас 8 квітня під час зустрічі з делегацією Кувейту великий муфтій (мусульманський богослов-правознавець – Ред.) Саудівської Аравії шейх Абдул Азіз бен Абдула заявив, що «треба знищити всі церкви на Аравійському Півострові».

Нагадаємо, згідно з даними Центру релігійної статистики Девіда Баррета в США, 2012 року у світі за віру було вбито 105 тис. християн

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.