НОВИНИ

Екс-мер Житомира має намір і далі боротися за "своє майно"

Екс-мер Житомира Георгій Буравков має намір і далі боротись за повернення свого майна та не зважатиме на розголошення інформації про його затримання.

"Я вже боровся і боротимуся далі в судах різних рівнів за повернення свого майна та не зважатиму на паплюження мого імені у зв'язку із розголошеною інформацією про моє недавнє затримання, яке вважаю незаконним", - сказав Буравков.

При цьому екс-мер нагадав, що звинувачення щодо нього у статусі керівника та власника ТОВ "Інтерстиль" висувались ще раніше. Йшлося про кредит ЄБРР, який підприємство отримало ще наприкінці 90-х років. Пізніше у цього підприємства почалися проблеми з виплатою кредиту.

"Значну роль в управлінні підприємством тоді почала відігравати інша людина. Буравкова обрали мером Житомира, і він практично відійшов від справ. Саме тоді було складено низку договорів, що суперечили кредитним зобов'язанням. Фактично, люди, які керували підприємством, прибрали його до своїх рук", - запевнив адвокат Буравкова Анатолій Шелепа.

Як відомо, у листопаді 2006 року слідчі прокуратури області винесли постанову про притягнення Буравкова як обвинувачуваного за підозрою в розкраданні більше $6 млн кредитів ЄБРР, які надавалися Україні для розвитку малого та середнього бізнесу під гарантії уряду, починаючи з 1995 року. Тривалий час Буравков перебував у розшуку.

5 серпня Буравкова затримала прокуратура за підозрою у заподіянні шкоди Нацбанку на суму більше 20 млн грн. За даними правоохоронців, він "скоїв відчуження майна, під заставу якого два підприємства, фактичним власником яких він був, отримали кредити Європейського банку реконструкції та розвитку".

Згодом його відпустили з СІЗО.

14 серпня Королівський райсуд Житомира направив на доопрацювання клопотання прокуратури з вимогою тримати житомирського екс-мера Георгія Буравкова під домашнім арештом. 

Читайте також: Щонайменше шість колишніх мерів мають проблеми із законом.