НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Цього літа МЗС застерігало українців від поїздок у вісім країн

Міністерство закордонних справ України, починаючи з червня цього року, з різних причин застерігало українських громадян щодо поїздок до Таїланду, Туреччини, Бразилії, Тунісу, Лівії, Ємену, Іраку та Єгипту. Застереження МЗС досі діють щодо семи країн, окрім Бразилії.

13 червня МЗС поширило заяву, в якій, у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації у Таїланді, пов’язаної з різким збільшенням випадків захворювання на лихоманку денге, рекомендувало українцям, які мають намір відвідати Таїланд чи вже перебувають на території цієї країни, врахувати цю інформацію і тимчасово уникати відвідання провінцій Сонкхла, Накхон Сі Тхаммарат, Сурін та Лоеі, де очікувалося поширення лихоманки.

Також зовнішньо-політичне відомство України відреагувало на масові протести в Туреччині і 14 червня поширило відповідну заяву. «У зв’язку із продовженням проведення акцій протесту в м. Стамбул та можливим загостренням 16.06.2013  р. безпекової ситуації у зв’язку із запланованими масовими заходами на площі Таксім, громадянам України, які на даний час перебувають в цьому місті, рекомендується утриматись від відвідування центральних районів Стамбулу – Бейоглу та Бешикташ, а також не брати участі в акціях протесту, демонстраціях чи інших масових заходах та проявляти обачність», – йшлося в заяві.

22 червня, через зростання хвилі протестних акцій в Бразилії, українське МЗС рекомендувало громадянам України утриматися від відвідування центральних районів міст: Бразиліа, Сан-Паоло, Белу Орізонте, Віторіа, Рібейран-Прету, Ріо-де-Жанейро, а також не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах. Водночас 5 серпня, після зниження інтенсивності акцій протесту в Бразилії, українське МЗС скасувало попередні застереження щодо відвідання громадянами України центральних районів міст Бразиліа, Сан-Паулу, Белу Орізонте, Віторіа, Рібейран-Прету, Ріо-де-Жанейро. «Водночас, залишаються актуальними рекомендації щодо необхідності уникати участі в акціях протесту, демонстраціях чи інших масових заходах, які відбуваються на території цієї країни, а також проявляти пильність і обережність та планувати програму свого перебування в країні з урахуванням можливих перебоїв в роботі транспортної та банківської інфраструктур через ймовірні страйки», – йшлося в заяві.

26 липня відомство повідомило, що, у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Тунісі, рекомендує громадянам України, які перебувають в цій країні, уникати місць масового скупчення людей і не здійснювати неорганізовані туристичні поїздки по країні.

30 липня українське МЗС вкотре застерегло українських громадян щодо поїздок у Лівію. «З огляду на нестабільну безпекову ситуацію на території Лівії, а також наявні загрози для життя і здоров’я наших співвітчизників, які виникають у цьому зв’язку, МЗС України наполегливо в черговий раз рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Лівії до нормалізації ситуації у цій країні», – наголосили в заяві.

8 серпня відомство заявило, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Єменській Республіці, МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Ємену «до стабілізації ситуації в цій країні». «Громадянам України, які вже перебувають на території Ємену, рекомендуємо уникати подорожей країною, а також проявляти підвищену пильність і обережність», – було сказано в заяві. 

«У зв’язку зі збереженням тенденцій до погіршення безпекової ситуації в Республіці Ірак», 13 серпня українське МЗС рекомендувало українцям утриматися від відвідання Іраку, допоки ситуація не стабілізується. «Громадянам України, які вже перебувають на території Іраку, рекомендуємо уникати подорожей країною, а також проявляти підвищену обережність та пильність», – зазначали в заяві.

Також МЗС застерігало українців щодо поїздок до Єгипту. 2 липня відомство поширило заяву, в якій рекомендувало українським громадянам, які перебувають у Єгипті, зокрема, в Каїрі, «уникати Центральну площу Тахрір та прилеглий до неї район Гарден-сіті; територію навколо Президентського палацу (р-н Геліополіс); Конституційного суду (набережна р-ну Мааді); Міністерство інформації (площа Масперо, біля будівлі МЗС АРЄ)».

14 серпня, у зв’язку із черговим загостренням ситуації в Єгипті, проведенням акцій протесту та заворушень, а також введенням надзвичайного стану, МЗС України пропонувало українцям утриматися на цьому етапі від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності. «Зокрема, громадянам України, які перебувають у м. Каїр, рекомендуємо  уникати відвідання Центральної площі «Тахрір» та прилеглого до неї району Гарден-сіті; території навколо Президентського палацу  (р-н Геліополіс); мечеті Рабіа Ель-Адавія (район Наср-сіті), район Гіза», – йшлося в заяві. «Громадянам України, які на даний час відпочивають у курортних містах на узбережжі Червоного моря (мм. Хургада та Шарм Ель-Шейх), з метою уникнення загрози безпеці рекомендується проводити відпочинок на території готельних комплексів та не здійснювати поїздки за їхні межі», – зазначали в МЗС. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.