НОВИНИ

Експерт: Внаслідок торговельної війни Путін втратить Україну

Незважаючи на те, що торгова війна з Росією штовхає Україну до вирішального вибору між Сходом і Заходом, цього разу Путін втратив Україну. Про це пише експерт Ольга Шумило-Тапіола у своїй статті на сайті carnegie.ru

«Поки аналітики намагаються передбачити, чи Україна піде на Схід чи на Захід, країна стоїть на місці. Українці не дуже хочуть обирати. Їм комфортно сидиться по середині і до того часу поки у них є свій шматок землі та більш-менш дружні відносини із сусідами, вони й пальцем не поворухнуть» - вважає експерт Ольга Шумило-Тапіола. Опитування показують, що відсоток людей, які підтримують блокування з ЄС чи з Росією майже однакова; в Україні комфортно живеться усім.

«Хоча самі ж Схід і Захід штовхають країну до вибору. Кожен із них кладе на стіл переговорів свої пропозиції. ЄС пропонує реальну економічну та політичну інтеграцію через болючі реформи із перспективою членства наприкінці, в той час як Росія пропонує перспективи членства у Митному Союзі і, як стверджують, дешевший газ без великої потреби реальної інтеграції. Ці дві пропозиції як яблука та апельсини, але багато українських спостерігачів з обох сторін люблять порівнювати та протиставляти, для того щоб наголошувати  на драматичному характері вибору країни», - зазначає експерт.

Ольга Шумило-Тапіола також вважає, що теперішня торговельна війна повністю стосується вибору між Сходом і Заходом. Це путінський спосіб переконувати партнерів прийняти рішення на користь Росії. Проте розпочавши війну, Москва полегшила роботу для України.

Поки не відомо, якою буде відповідь України, проте Ольга Шумило-Тапіола вважає, що «наскільки довгою не була б війна, та яким би не був її результат, цього разу Путін втратив Україну».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.