НОВИНИ

У соцмережах українців закликають бойкотувати російські товари

У соціальній мережі Facebook та сервісі мікроблогів Twitter поширюються заклики бойкотувати російські товари у зв’язку з блокадою Росією українського експорту.

Зокрема, українських споживачів закликає бойкотувати продукцію російського виробництва громадська організація Відсіч.

"Росія оголосила Україні тотальну економічну війну! Всі українські товари заборонені для експорту до Росії. Чи це правда, а чи просто залякування, однак м'ясні, сирні, шоколадні та інші торговельні війни Кремля з Україною просто ДІСТАЛИ!", - сказано в повідомленні на сторінці організації в Facebook.

Також у заклику містяться інструкції, як розпізнати товари російського виробництва та пропозиція сформувати список таких товарів.

"Пропонуємо всім небайдужим долучися до бойкоту російських товарів в Україні. Їх можна знайти за країною-виробником на упаковці, а також за першими трьома цифрами штрих-кодів - це 460-469", - повідомляє Відсіч.

Аналогічні заклики поширюють і окремі користувачі Facebook і Twitter. Прикметно, що в пошуку обох сервісів за хештегом #бойкот дані заклики вписуються в ширший потік повідомлень щодо бойкоту Олімпіади в Сочі та бойкоту російської горілки через порушення в Росії прав секс-меншин.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до  $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

В уряді РФ  заявили, що на їхньому рівні ніяких рішень щодо регулювання імпорту з України не приймалося, оскільки це компетенція митних органів. Федеральна митна служба Росії не коментує цю інформацію.

Голова комітету Державної думи РФ у справах СНД Лєонід Слуцкій пояснив блокування українського експорту бюрократизмом Митного союзу.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пов'язує проблеми у торговельних відносинах з Росією з розвитком і структуруванням Митного союзу. При цьому він закликав ЗМІ "штучно не роздувати і не перебільшувати ситуацію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.