НОВИНИ

Імпортери не підтверджують заяв прикордонників про відсутність проблем на російській митниці

Українські імпортери не підтверджують заяви Держприкордонслужби України про відсутність нових проблем на кордоні з Росією.

Так, Завод імені Фрунзе (Харків), найбільший у країнах Східної Європи та СНД виробник перфорованих металевих виробів, повідомив вчора про затримку свого товару на російській митниці, повідомляє "КомерсантЪ".

За даними підприємства, в середу на митному огляді в російському Бєлгороді "у величезній черзі простоювали дві фури з продукцією заводу на суму $98,6 тис". Всього, за даними підпримєства, на білгородської митниці накопичилося приблизно 300 фур з товарами українських виробників.

Встановлення ризиків для цього заводу означає стягнення 15-відсоткового мита, від якого звільнили, як українського виробника, і втрати через вивантаження-завантаження, зберігання продукції на терміналах митниці.

Про подібні проблеми говорить і "Метінвест", найбільший український гірничо-металургійний холдинг.

"Перш за все, це суцільний огляд з переваженням усього металу, що поступає", - повідомляється в коментарі групи.

Крім того, за даними "Метінвесту", почалися тотальні перевірки достовірності сертифікатів походження імпортованої з України металопродукції з відправкою їх на експертизу до Москви, які можуть тривати до двох місяців.

Про труднощі повідомляють і імпортери споживчих товарів. Представник компанії Global Spirits (виробник горілки "Хортиця" і коньяку "Чорноморський") повідомив, що шість фур з їх продукцією вчора також були зупинені на митних постах.

"Ми чекаємо інформації від митних органів щодо переліку документів, необхідних для відновлення поставок", - повідомила представник компанії Світлана Одинцова.

Голова ради директорів однієї з найбільших молочних компаній України "Мілкіленд" Анатолій Юркевич пояснив, що вантажі затримуються на митниці для перевірки супровідних документів. За його словами, якихось виразних пояснень того, чому звичайний пакет документів, супроводжуючих вантаж, перестав влаштовувати російські митні органи, компанія не отримала.

"На перевірку митниця бере 20 днів - з нашим швидкопсувним вантажем це немислимі терміни. Прискорити процес можна, внісши страховий депозит у розмірі 20% від вартості вантажу", - додає він.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до  $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

Федеральна митна служба Росії не коментує цю інформацію.

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник, коментуючи цю ситуацію, зазначив, що складається враження, що "Україну намагаються в нецивілізований спосіб схилити до об'єднання з Митним союзом".

Водночас голова комітету Державної думи РФ у справах СНД Лєонід Слуцкій заявив, що проблеми з українськими товарами на російській митниці викликані бюрократією через те, що Україна не є членом Митного союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.