НОВИНИ

Захист Тимошенко: Прокуратура штучно затягує розслідування справи Щербаня

Захист колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, підозрюваної в організації вбивства Євгена Щербаня, упевнений в намірі прокуратури затягти досудове розслідування цієї справи. Про це сказав адвокат екс-прем'єра Олександр Плахотнюк.

"Так, вони (прокуратура – Ред.) це (затягування слідства – Ред.) і роблять. Кричали: у нас усе є, у нас усе є, а коли прийшов час передавати (справу – Ред.) у суд – виявилося що нічого (доказів – Ред.) і немає..." – вважає він.

Плахотнюк зазначив, що ще 18 червня минув крайній термін передачі справи в суд, але через відсутність доказів провини Тимошенко, прокуратура вирішила призупинити слідство нібито для отримання міжнародної допомоги й відправила відповідний запит у Чехію.

При цьому адвокат вважає абсурдним намір прокуратури отримати дозвіл на допит чоловіка Тимошенко Олександра, що перебуває наразі у Чехії.

"Як цей допит має відношення до справи Щербаня?! Ця не та слідча дія, що може вплинути на якісь результати, тим більше вони ще в січні говорили, що є всі докази. Тому, це так штучно зроблено – вони зупинили слідство, тому що не знають, що робити..." – упевнений захисник.

Плахотнюк зазначив, що за новим Кримінальним процесуальним кодексом слідство може бути припинено на необмежений час.

Нагадаємо, 18 січня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що розслідування кримінальної справи щодо вбивства Щербаня завершено і Тимошенко «вручено підозру» в організації цього злочину.

Однак 19 березня начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ Андрій Курись повідомив, що Генпрокуратура продовжила терміни розслідувань у кримінальному провадженні про вбивство Щербаня.

Також 26 квiтня постановою слiдчого Генпрокуратури слiдчi дiї у справi про вбивство Щербаня були припиненi у зв'язку з регламентованими законодавством термiнами, необхiднiстю виконання дiй у рамках мiжнародно-правових доручень. Пізніше були відновлені.

Однак 13 травня Генеральна прокуратура України припинила слідство у справі про вбивство Щербаня. Проте того ж дня у ГПУ заявили про відновлення слідства.

6 червня досудове слідство знову призупинили

Щербаня разом із дружиною було розстріляно в аеропорту Донецька 3 листопада 1996 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.