НОВИНИ

Влада Умані вимагає з паломників-хасидів 80 тис. грн за цілодобове водопостачання

В Умані на Черкащині міська влада вимагає від паломників-хасидів, які мають приїхати на святкування свого Нового року у вересні, додаткову плату за воду.

У місті проблема з водопостачанням. У більшості районів вода подається погодинно - по три години вранці та ввечері. У період святкування Рош-Га-Шана (юдейського Нового року) в район паломництва хасидів воду подавали щороку цілодобово.

Паломники скаржаться, що у випадку якщо не заплатять суму біля 80 тисяч гривень, в район паломництва вода постачатиметься погодинно, а не цілодобово.

"Я не можу зрозуміти, чому маємо платити додатково за воду, - каже представник благодійного фонду Рабі Нахмана в Умані Шимон Бускіла. - У всіх будинках є лічильники на воду, у багатоповерхових будинках майже в кожній квартирі є лічильник, якщо нема в квартирі - є загальнобудинковий. Хасиди платять за оренду житла власникам, а ті розраховуються за воду. Чомусь водоканал вимагає з нас гроші на те, щоб вода була в період паломництва. Але ми заплатимо і власники квартир теж заплатять. За ту саму воду будемо платити двічі".

Керівник місцевого "Водоканалу" Станіслав Марков ситуацію коментувати відмовився, посилаючись на те що у відпустці. А мер Умані Юрій Бодров вважає таку вимогу законною.

"Ніхто двічі платити не буде. Не у всіх будинках є лічильники і хтось має розрахуватися за воду, яку використають паломники", - сказав він.

До святкування залишилося менше місяця, якщо проблему з водою не вирішать, то місцеві жителі не зможуть заробити на оренді квартир.

"Багато квартир здаються на 4 поверсі і вище. Їх знімають паломники неохоче. Якщо не буде цілодобового водопостачання, там ніхто не житиме," - каже представник фонду.

Як повідомлялось, цього року в Умані очікують майже 25 тисяч паломників. Під час їхнього  паломництва охорону громадського порядку в Умані забезпечуватимуть понад 400 міліціонерів.

Нагадаємо, хасиди щорічно приїжджають до Умані поклонитися могилі Нахмана під час святкування Рош Ха-Шана, який у 2012 році випав на 17 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.