НОВИНИ

У Запоріжжі суд ще раз відмовив психлікарні в примусовому лікуванні активістки

Апеляційний суд Запорізької області скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове рішення, у якому відмовив обласній психлікарні Запорізької облради в задоволенні заяви про примусовий огляд активістки Раїси Радченко в умовах психіатричної лікарні. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Засідання Запорізького апеляційного суду відбулося 12 серпня. На ньому було розглянуто апеляцію на рішення районного суду Ленінського району міста Запоріжжя про примусовий психіатричний огляд Радченко.

Під час судових дебатів адвокат зосередив увагу суду на суттєвих порушеннях норм цивільного, цивільно-процесуального законодавств України, допущених судом першої інстанції, та порушеннях конституційних прав Раїси Радченко.

Як повідомлялось, 8 серпня Апеляційний суд Запорізької області скасував ухвалу Комунарського районного суду м. Запоріжжя про примусову госпіталізацію Раїси Радченко. 

Нагадаємо, 15 липня Комунарський районний суд Запоріжжя, без незалежної експертизи, засудив громадську активістку, голову одного з ОСББ міста, до примусового лікування у психіатричній лікарні.

Запорізька активістка конфліктувала з банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Радченко з владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.

Згодом поширилась інформація, що на доньку запорізької активістки, яку насильно утримують у психлікарні, місцева влада чинила тиск з погрозами позбавити її батьківських прав. 

12 липня Радченко силоміць доставили у психіатричну лікарню. Під час її примусової госпіталізації легкі тілесні ушкодження отримала донька і 5-річний онук активістки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.