НОВИНИ

Суд нарешті дозволив затримати Мельника

Печерський райсуд Києва своєю постановою санкціонував затримку й примусову доставку в суд підозрюваного в корупції колишнього керівника Податкової академії регіонала Петра Мельника. Про це сказав головуючий суддя Сергій Вовк.

Постанова суду дійсна до 11 лютого 2014 року.

Напередодні слідчий Олег Зайцев надіслав клопотання про арешт Мельника до Печерського суду Києва.

"У ході розслідування кримінальної виробництва сталі відомі нові обставини ухилення Мельника від слідства. Відповідно до ст. 185 і 188 КПК слідство звертається до суду за дозволом на затримання з метою приводу Мельника", - зазначив Зайцев.

На думку слідчого, Мельника необхідно взяти під варту. "Прошу надати дозвіл на затримання підозрюваного Мельника з метою приводу його на засідання для обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - сказав Зайцев.

Згідно з новим КПК, суд не може змінити запобіжний захід без присутності підсудного. Для цього слідству спочатку необхідно затримати і доставити Мельника до суду.

Як повідомлялось, 1 серпня Печерський суд обрав для Мельника міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту. Суд зобов’язав Мельника постійно перебувати вдома, а відлучатись лише для проходження лікування у спеціалізованих установах та процесуальних дій по справі. Крім того, суд постановив вилучити у нього закордонний, віддавши його слідчому на зберігання.

9 серпня Мельник утік з-під домашнього арешту, позбавившись електронного браслету. У МВС вважають, що він не міг за своїми документами виїхати з країни. 

Пізніше стало відомо, що на майно Мельника рiшенням суду накладено арешт. Проте вiн встиг переоформиим частину свого майна на дружину, з якою розлучається.

Нагадаємо, 27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн. 

Читайте також: «Полетів, але обіцяв повернутись»: втеча Мельника як втілення української корупції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.