НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Версії втечі Мельника: від циркового фокусу з браслетом до викрадення з метою викупу

Після втечі екс-ректора та регіонала Петра Мельника правоохоронці, адвокати, експерти та ЗМІ озвучували різні версії його зникнення та місця перебування.

Версії втечі

Повідомляючи про втечу Мельника, міліція зазначила, що «сигнал тривоги надійшов на пульт контролю за особами, які перебувають під домашнім арештом». Адвокат Мельника підтвердив втечу, повідомивши, що "просто на столі лежав (електронний. - Ред.) браслет".

Експерти припускали, що браслет був неякісним. Зокрема, екс-заступник міністра внутрішніх справ, народний депутат від "Батьківщини" Геннадій Москаль не виключив, що браслет Мельника міг бути контрабандний.

Міліція оперативно взялася на словах підтверджувати якість електронного браслета Мельника. Як заявив начальник управління зв'язків із громадськістю МВС України Сергій Бурлаков, модель цього браслета застосовується в багатьох країнах, зокрема в державах Євросоюзу.

"Виробляє ці браслети ізраїльська компанія, така сама модель використовується в Португалії, Ізраїлі, Іспанії, Сербії, Австрії, Швейцарії, Німеччині та Нідерландах, Бельгії, Росії, Італії та інших... Говорити про те, що такі браслети неякісні, підстав у нас немає", - сказав Бурлаков.

Відповідаючи на запитання про те, чи міг браслет поламатися, Бурлаков сказав: "Не забігаймо наперед. Проводиться службове розслідування, яке з'ясує всі обставини, а також причини й умови для того, щоб людина втекла".

Згодом в міліції зазначили, що запобіжний захід у вигляді електронного браслета вже застосовано до понад 40 людей в Україні. І ніхто з браслетом далеко не втік, переконували в МВС. 

Як пишуть ЗМІ з посиланням на власні джерела, електронний браслет Мельника знайшли без жодних пошкоджень.  

«Поки є два припущення: так зняти браслет, як це зробив Мельник, можна було за допомогою фокусника, не виключено, що циркового. Кажу без іронії. До того ж у браслета є особливість: його ремінець повинен відчувати під собою об'ємність, тобто округлу поверхню, інакше буде безперервно сигналити. Це змушує нас припустити, що, після того як браслет був знятий з руки, його одягли або на пляшку, або на руку когось із домашніх. А вони перед приїздом міліції швидко позбулися від пристрою. Перевіряємо це», - розповіло джерело газети «Сегодня» в МВС.

Факт, що браслет Мельника подав сигнал на пульт чергового, а потім замовк - пояснює те, що до нього не виїхали одразу. Міліціонер вирішив, що пристрій просто ненадовго дав збій, а потім його робота відновилася, пишуть ЗМІ.

Версії місця переховування

Першу версію після зникнення озвучив адвокат Мельника Роман Місюна, котрий припустив, що його підзахисний перебуває в лікарні в непритомному стані.

"Враховуючи стан його здоров’я, стверджувати про те, що він втік – не можна. У нього не було таких ідей про втечу, ніхто не бачив, щоб він втікав", - повідомив Місюна.

Інший захисник Мельника Олексій Назаренко заявив, що Мельника могли викрасти з метою вимагання матеріальних цінностей.

"У ЗМІ вказувалася адреса, де проживає мій клієнт, зазначалось, що він дуже багатий.  Не виключено варіант, що група осіб проникла за адресою, де знаходився Петро Мельник та викрала його. При цьому не розтрощивши скло, не пошкодивши замки, без крові", - сказав Назаренко.

Озвучувалися різні місця перебування Мельника: Рівненщина, Білорусь, Росія та Придністров'я. 

Зокрема, щодо Рівненщини, то версія базувалася на тому, що він родом з села Ремчиці Сарненського району цієї області, має там родичів. А звідти до кордону - рукою подати.

У Росію чи Білорусь Мельник, за версією джерел в правоохоронних органах, як пишуть ЗМІ, міг поїхати, зважаючи на те, що до Європи втікати складніше.

А джерело Тиждень.ua, наближене до керівництва Партії регіонів, повідомило, що Мельник міг вирушити до Придністров’я.

Втім, міліція повідомляє, що шукає екс-ректора лише в Україні. Його оголосили в загальнодержавний розшук. Поки оголошувати його в міжнародний, за словами міліції, немає підстав. За кордон, за заявами міліції, він не міг виїхати за своїми документами. 

Згодом захисник Мельника повідомив, що екс-ректор здав в органи міліції свій закордонний та український паспорт.

А адвокат ректора-"регіонала" заявив, що Мельник вийшов на телефонний зв'язок зі слідчим і запевнив, що повернеться, "коли все заспокоїться".

Нагадаємо, 1 серпня Печерський суд обрав для Петра Мельника, якого затримали під час отримання хабара у 120 тис. грн., міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту. Суд зобов’язав Мельника постійно перебувати вдома, а відлучатись лише для проходження лікування у спеціалізованих установах та процесуальних дій по справі. 

9 серпня Мельник утік з-під домашнього арешту, позбавившись електронного браслету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.