НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Протести європейських фермерів: облиті гноєм магазини, окроплена молоком поліція та голови тварин біля міністерств

Європейські фермери креативно протестують проти незадовільних умов виробництва. Вони приводять до держустанов корів, заливають тоннами молока центральні площі та закидають офіси податківців тисячами курячих яєць.

Зокрема, у червні 2008 року німецькі фермери припинили постачати своєю продукцією молочні фабрики і перекрили тракторами шляхи до деяких із них. Протестувальники вимагали підвищення закупівельних цін на свою продукцію.

До німецьких фермерів приєдналися їхні голландські колеги, які також ввели блокування низки молокозаводів. Під час акції протесту голландські фермери використовували молоко для купання дітей, замість поставок продукту на молочні фабрики.

Чеські молочні фермери також висловили солідарність зі своїми колегами в Німеччині і зливали цінний продукт у водостічні канави.

2009 року фермери на знак протесту проти зниження цін на молоко провели акцію в Брюсселі (Бельгія), де з вимені корови окропили молоком поліцейських.

У багатьох країнах Євросоюзу доведені до відчаю селяни виливали молоко. Вулиці міст і сільські поля були залиті тоннами молока. У Німеччині фермери виливали молоко у ставок при одному з монастирів в місті Ейслебен. В результаті такої акції протесту загинуло більше ніж півтонни риби. Водночас французькі фермери під час кризи палили автомобільні шини і сіно просто в центрі Парижу на Єлисейських полях.

Водночас угорські фермери в листопаді цього ж року вигадали оригінальніший вияв протесту. Вони принесли до входу в будівлю міністерства землеробства відрубані коров'ячі голови, а біля супермаркетів «Тesco» і «Spar» розливали рідкий гній. Так фермери висловлювали свій протест проти низьких закупівельних цін на молоко.

У квітні 2010 року французькі фермери організували марш протесту до Парижу на сільськогосподарській техніці. Акцію аграрії влаштували для того, аби привернути увагу влади до проблеми падіння доходів фермерів у країні.

В травні ж 2011 року в Брюсселі фермери вийшли на мітинг проти зниження закупівельних цін на молоко і біля будівлі Європарламенту встановили кілька фігур корів, розфарбованих у кольори країн Євросоюзу, з написами «Справедливе молоко» національними мовами.

Наступного року, в лютому відбулися протести фермерів у Хорватії. Вони виступали проти скорочення фінансування сільсько-господарської галузі. Акції влаштували одразу у кількох містах на півночі країни. Сотні аграріїв, на своїх тракторах виїхали на дороги і спричинили численні затори.

У червні в Брюсселі знову пройшла демонстрація європейських фермерів, під час якої вони вилили тисячі літрів молока на площу, що примикає до будівлі Європарламенту. Таким чином європейські виробники висловили свій протест проти кризи надвиробництва, який охопив молочну галузь Європи через затоварення ринку дешевою продукцією з Нової Зеландії. Це призвело до падіння закупівельних цін на молокопродукти в країнах ЄС і поставило деяких європейських фермерів на межу розорення. В організованій Європейським молочним союзом акції взяли участь виробники з 14 держав ЄС, які хотіли звернути увагу влади Євросоюзу на проблему виживання малих і середніх галузевих фермерських господарств в умовах кризи.

В листопаді ж фермери з Бельгії, Німеччини, Франції, Польщі й Нідерландів колонами тракторів заблокували під’їзди до європейських установ Брюсселя. Фермери вимагали кращого регулювання молочного ринку Європейської співдружності й справедливих цін на їхню продукцію.

В лютому цього року сербські фермери на знак протесту проти «молочного» скандалу вилили сотні літрів молока біля урядової будівлі в місті Нові-Сад. Перед тим у кількох балканських країнах – Сербії, Чорногорії, Хорватії, Боснії і Герцеговині – з'явилася інформація про можливе потрапляння на прилавки магазинів молока з підвищеним вмістом канцерогенної речовини афлатоксину.

У квітні французькі профспілки спровокували місцевих фермерів атакувати торговельні мережі за допомогою гною. Так перед входом в один із супермаркетів мережі «Леклер» в місті Ріорже фермери на п'яти тракторах привезли до магазину тонни гною і викинули їх перед входом. Акція була приурочена до дня проведення національного круглого столу, присвяченого змінам цін на молоко. Таким чином фермери намагалися чинити тиск на основні торговельні мережі, відстоюючи свою позицію.

А в серпні у Франції фермери розбили біля будівлі податкової служби в Бретані 100 тис. яєць на знак протесту проти низьких цін на свою продукцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.