НОВИНИ

У Костусєва продовжують хвалитися, як русифікують одеські школи

У класи з навчанням російською мовою з початком навчального року підуть 53% першокласників Одеси. Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Одеської міської ради Зінаїда Цвірінько.

"З нового навчального року в перші класи підуть 8586 дітей, із них у класах з українською мовою навчання навчатимуться 4023 дитини (47%), з російською мовою - 4563 дитини (53%)", - сказала Цвірінько.

Згідно з ухваленою 2010 року міськрадою програмою "Збереження і розвиток російської мови", батьки одеських першокласників самі можуть обирати, якою мовою навчатимуться їх діти.

Нагадаємо, у 2012 році Одеська міськрада повідомляла, що в Одесі у 32 школах (26% від загальної кількості шкіл міста) вчителі викладають виключно російською мовою, ще в 38 (30,5%) - тільки українською. Заступник начальника управління освіти Одеської міськради Вікторія Іщенко повідомила, що 52% батьків написали заяви, в яких висловилися, щоб їхніх дітей навчали державною мовою, а 48% обрали для своїх дітей російську мову навчання.

У липні 2011 року Одеська міськрада дозволила 78 школам й 120 дошкільним установам вести навчання українською і російською мовами.

Як відомо, 8 квітня 2011 року Одеська міськрада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн. Програма передбачає уведення у школах російської мови навчання, використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також у питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.