НОВИНИ

У Запоріжжі суд скасував ухвалу про примусову госпіталізацію правозахисниці до психлікарні

Сьогодні Апеляційний суд Запорізької області скасував ухвалу Комунарського районного суду м. Запоріжжя про примусову госпіталізацію Раїси Радченко. Про це заявила під час підсумкової прес-конференції Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, повідомляє її прес-служба.

Апеляційний суд Запорізької області, за результатами півторагодинного засідання, скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове рішення, в якому відмовив комунальній установі «Обласна психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради  в задоволенні заяви про госпіталізацію Раїси Радченко до психіатричної лікарні у примусовому порядку.

Як повідомлялося, 15 липня Комунарський районний суд Запоріжжя, без незалежної експертизи, засудив громадську активістку, голову одного з ОСББ міста, до примусового лікування у психіатричній лікарні.

Запорізька активістка конфліктувала з банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Радченко з владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.

Згодом поширилась інформація, що на доньку запорізької активістки, яку насильно утримують у психлікарні, місцева влада чинила тиск з погрозами позбавити її батьківських прав. 

12 липня Радченко силоміць доставили у психіатричну лікарню. Під час її примусової госпіталізації легкі тілесні ушкодження отримала донька і 5-річний онук активістки.

Amnesty International закликала посилити тиск громадськості на владу України для проведення розслідування примусового лікування у психіатричній лікарні правозахисниці Раїси Радченко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.