НОВИНИ

США обіцяють визначитися щодо зустрічі Обами та Путіна найближчим часом

Питання про візит президента США Барака Обами до Москви на двосторонній саміт з Росією вирішиться в найближчі дні. Про це сказав журналістам у понеділок на брифінгу у Вашингтоні прес-секретар Обами Джей Карні.

"У нас широке коло інтересів з росіянами. Ми продовжуємо вивчати доцільність саміту. Можна очікувати, що ми оголосимо про наше рішення в наступні дні з цього конкретного приводу", - сказав Карні.

Зустріч має відбутися в Москві у вересні після саміту G20 в Санкт-Петербурзі.

Білий дім заявив, що переглядає доцільність саміту, після того, як Росія минулого тижня надала тимчасовий притулок автору витоків про американських спецслужбах Едварду Сноуденом.

Однак, за словами Карні, справа Сноудена буде не єдиним фактором у прийнятті рішення.

"Коли справа стосується доцільності саміту, а це двосторонній саміт, ми вивчаємо це не тільки з урахуванням наших розбіжностей з пану Сноуденом, але і по ряду інших питань, по яких нам не вдалося зійтися в поглядах", - сказав Карні.

"В останні 4,5 роки ми вели справи з росіянами в дуже реалістичному ключі, намагаючись співпрацювати, де можемо, і говорити ясно і цілеспрямовано там, де ми не згодні. Ми, звичайно, абсолютно не згодні з прийнятим рішенням щодо Сноудена, і ми не згодні з росіянами по ряду інших питань, включаючи Сирію ", - уточнив він.

Нагадаємо, 1 серпня Росія надала тимчасовий притулок колишньому працівнику ЦРУ Едварду Сноудену.

Таке рішення викликало обурення низки американських сенаторів.

Згодом ЗМІ з посиланням на джерела у Білому домі повідомили, що у США поставили під сумнів доцільність зустрічі президента Обами з президентом РФ Владміміром Путіним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.