НОВИНИ

У Японії знову "аварійна ситуація" на "Фукусімі-1"

В органі ядерного регулювання Японії 5 серпня заявили, що становище на атомній електростанції «Фукусіма-1» знову аварійне. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на агенство Reuters.

Як повідомив голова Агентства ядерного регулювання Японії Сіндзі Кіндзьо, вода з високим рівнем радіоактивності прорвала підземні бар’єри й її рівень швидко наближається до поверхні землі, а заходи протидії, до яких вдається оператор станції, дають тимчасові результати.
 
У компанії-оператора, Токійської електроенергетичної компанії, відомої за англійським скороченням TEPCO, «слабке відчуття кризи», сказав керівник регулювального органу.
 
Нинішня аварійна ситуація може призвести до різкого збільшення кількості радіоактивної води, яка потрапляє в океан.
 
Компанія TEPCO ще минулого місяця визнавала, що радіоактивна вода прорвала підземний бар’єр і просочується в океан, але стверджує, що вживає заходів, щоб втримати цю воду.

Нагадаємо, наприкінці червня оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" ТЕРСО повідомив про підвищення рівня радіоактивних елементів в ґрунтових водах, зокрема - стронцію.

Як відомо, у березні 2011 року на АЕС "Фукусіма" сталася аварія. Після цього всі 50 японських реакторів були зупинені для перевірки їхньої безпеки. Однак пізніше уряд країни заявив, що навантаження на енергетичні мережі занадто велике, щоби відмовитися від використання АЕС остаточно.

11 березня минулого року, в річницю аварії, в Токіо приблизно 45 тис. осіб взяли участь у демонстрації проти використання атомної енергії.

Проте, у липні, попри протести, на "Фукусімі" запустили відремонтовану АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.