НОВИНИ

Reuters: Звільнення Тимошенко має надто високу ціну для Януковича

Попри переваги, якими українського лідера може забезпечити підписання угоди про асоціацію, необхідне для цього звільнення Тимошенко надто небезпечне для влади Януковича. Про це йдеться у статті Річарда Балмфорта з британської інформаційної агенції Reuters.uk.

«Угода про встановлення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом могла б відкрити великий ринковий простір для українського експорту – сталі, зерна, продуктів хімічної промисловості та продуктів харчування – і забезпечити сильний поштовх для необхідних іноземних інвестицій. Це було б благом для країни, традиційно залежної від торгівлі з Росією і забезпечило б Януковичу місце у книжках з історії», – пише Балмфорт.

Водночас він вважає виконання необхідної для підписання Угоди про асоціацію умови – звільнення колишньої прем’єр-міністра України – малоймовірним. «Тим не менше, скоріш за все лише зміна влади у 2015 році та кінець лідерства Януковича забезпечать дострокове звільнення амбіційної Тимошенко», - вважає Балмфорт.

Він зазначає, що Янукович добре розуміє, які наслідки можуть мати свобода опонентки: «За словами дипломатів, 63-річний колишній водій вантажівки знає, що дозволити Тимошенко знову брати участь у політичній боротьбі загрожує його обранню на другий президентський термін у 2015 році, якщо взяти до уваги грізні популістські заклики та організаторські здібності Тимошенко».

В якості аргументу Балмфорт наводить свідчення одного з європейських політиків, ім’я якого лишається неназваним: «Страх Януковича щодо відновлення Тимошенко у якості політичної загрози, незалежно від умов, передбачених “гуманітарним” помилуванням, призвели до безчесності у переговорах, як зазначив один із політиків ЄС. Згідно з його словами, табір Януковича наполягає на сплаті більш ніж 1,5 млн гривень для відшкодування збитків, завданих українській економіці її безоглядними діями на посаді прем’єр-міністра. “Передбачається, що це стримає її фінансову кампанію проти Януковича”, – повідомляє він».

Як зазначає експерт аналітичного центру Carnegie Endowment Ольга Шумило-Тапіола, «ціна звільнення Тимошенко надто висока для президента Януковича особисто… Якщо Тимошенко якимось чином опиниться на свободі, вона стане справжньою загрозою для Януковича. Навіть без участі на виборах її організаційні здібності дуже сильні. Вона все одно вважається дуже небезпечною особою для посадовців». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.