НОВИНИ

Помічник митрополита Володимира подав у відставку

Архієпископ та секретар предстоятеля УПЦ МП, патріарха Володимира Олександр Драбинко після викрадення черниць подав у Синод заяву про відставку. Про це повідомив один із ченців Києво-Печерської лаври.

«Його заяву повинні розглянути на найближчому засіданні, там і вирішуватимуть. Якщо він піде у відставку, то може бути просто священиком, але секретарем вже не буде», – кажуть у Лаврі.

Точної дати Синоду ще не визначили.

Сам Драбинко рідко з'являється в Лаврі, він брав участь у молебні на Володимирській гірці на честь Хрещення Русі, стояв недалеко від блаженнійшого Володимира. Його знайома Тетяна Щепанковська заявляла, що наразі він перебуває під держохороною і періодично змінює місце проживання.

Натомість ченці в Києво-Печерській Лаврі дізналися про арешт 2 серпня п’ятьох чоловіків, які підозрюються у викраденні черниць, з інтернету.

«Зараз тільки це і обговорюють. Але спортсменів (затриманих – Ред.) цих не знають, хто вони такі?» –  говорять ченці.

«Я поки нічого не знаю про затриманих, зі своїм клієнтом на цю тему не спілкувався», – повідомив адвокат Бута Євген Грушовець.

Сам бізнесмен – в СІЗО, в камері на 4-10 осіб. У нього з'явилося багато вільного часу, і він читає книги.

Як відомо, черниці зникли увечері 14 червня, а 17 червня повернулися самостійно в монастир. За інформацією ЗМІ, черниці розповіли, що їх викрали: тримали в підвалі і вимагали гроші.

18 червня міліція затримала Сергія Бута, брата екс-депутата Юрія Бута, за підозрою у викраденні.

27 червня Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Печерського райсуду про обрання буту запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

На думку релігієзнавця Андрія Юраша, у розкручуванні скандалу із черницями зацікавлена група УПЦ МП для усунення оточення митрополита Володимира.

Водночас, окремі ЗМІ зазначають, що настоятельку могли випадково втягнути в аферу з продажем автомобілів. Нібито одна з жінок, близька до духовенства, збирала з людей гроші, а потім зникла з 160 млн. грн. Кредиторам вона сказала, що всі гроші віддала настоятельці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.